Nalaďte sa na Uprising atmosféru už teraz! Vonku je nový trailer aj ďalšie silné mená reggae a soundsystem scény.

Do deviateho ročníka Uprising Reggae Festivalu ostáva len čosi viac ako 3 týždne a na fanúšikov sa napriek tomu v posledných dňoch valia stále nové mená aj vylepšenia, ktoré predpovedajú skutočne silný ročník a tú pravú pozitívnu oslavu leta a hudby! Okrem série videí Uprising Moments, ktoré zachytávajú tie najkrajšie okamihy z posledného ročníka, sa môžete už teraz naladiť na festivalovú atmosféru aj novým trailerom na dokument, ktorý vychádza v najbližších dňoch.

Na bratislavských Zlatých pieskoch sa počas posledného augustového víkendu 26. – 27. 8. predstaví okrem svetových mien reggae, world music a elektroniky aj množstvo nádejných mladých kapiel či vychádzajúcich hviezd zahraničnej a lokálnej scény. Návštevníci tak počas dvoch dní majú príležitosť zažiť na vlastné uši zvuk celého sveta a spoznať naživo, čo znamená heslo „peace, love, unity & respect“.

Dvomi menami, ktoré vyššie menované spĺňajú do bodky, sú novooznámení Lion D a Bingy Band aka Bi.Ba. Lion D, talent z Talianska s africkými koreňmi, je rýchlo stúpajúca hviezda európskej reggae scény, ktorý sa už od svojich začiatkov v roku 2011 považuje za trendsettera ako aj spieva vo svojej piesni „Trendsetta“. Sám headliner festivalu Alborosie ocenil jeho kvality a minulý rok mu vyprodukoval celý album, na ktorý s ním nahral aj titulnú skladbu „Heartical Luv“.

bi.ba_bingy-band

Bi.Ba aka Bingy Band, na čele s charizmatickým spevákom Kazym, sa na scéne pohybujú o poznanie dlhšie, skúsenosti naberajú už od roku 2000, kedy sa kapela sformovala až na ďalekom a exotickom Madagaskare. Odvtedy majú na konte nespočet koncertných aj festivalových vystúpení (vrátane ich návštevy na Uprisingu v roku 2012) po celej Európe, kde si srdcia fanúšikov získali vokálmi spievanými vo viacerých jazykoch a kombináciou tradičných madagaskarských hudobných nástrojov s postupmi typickými pre roots reggae v 70. rokoch.

Pre tých, ktorí uprednostňujú hlboké basy a podmanivú rytmiku dubu, sa chystá veľká zmena. Na tohtoročnom Uprisingu nájdu totiž nový stage Dub Club (ex-Mungo’s Station) s tučným ozvučením od škótskych Electrikal Sound System! Tí sa na Zlatých Pieskoch predstavia po prvýkrát, avšak pre zvukových fanatikov v Európe sú už pár rokov pojmom, ktorý mení bežný festival na unikátny zážitok. Electikal Sound System od svojho založenia v roku 2010 už stihol precestovať celú Britániu a okolitý svet, na starosti majú už druhý rok ozvučenie prestížnych chorvátskych festivalov Outlook aj Dimensions a tento rok nevynechajú ani náš Uprising. Na ich zvuku zahrajú svetové mená ako Radikal Guru Live Dub, Jahtari ft. Speng Bond, Illbilly Hitec, Ondubground, Part2style či Dreadsquad.

Lion-D-02

Fanúšikovia Uprisingu už netrpezlivo odrátavajú dni do otvorenia brán deviateho ročníka festivalu. Nezabudnuteľné chvíle zo Zlatých pieskov každý rok zachytí na objektívy kamier tím dokumentaristu Braňa Vinczeho. Emóciami nabitý trailer na viac ako 20-minútový dokument si môžete pozrieť už dnes. Ak si nechcete tento rok nechať ujsť túto jedinečnú atmosféru, ešte do soboty 6. augusta máte šancu zakúpiť si VIP vstupenky či bežné lístky za zvýhodnenú cenu v sieti Ticketportal.

www.fb.com/uprisingreggaefestival
www.uprising.sk
www.uprising.sk/tickets

Poster 2016 Uprising

Zdroj: Uprising