Najväčšia športová charitatívna akcia prináša už deviaty ročník: „CEZ SLOVENSKO NA BICYKLI“ mení názov na „PARASPORT24 TOUR“

Na prelome mája a júna sa na Slovensku uskutoční unikátna športová charitatívna akcia. Za šesť dní prejde na bicykli cez Slovensko cyklopelotón hendikepovaných športovcov. Garde im bude robiť množstvo známych slovenských osobností, rovnako ako každý rok. Spoločnými silami tak upozornia na potrebu pomáhať hendikepovaným ľuďom a ich rodinám, ale i sociálne slabým v odľahlých častiach Slovenska. Najväčšie slovenské športové charitatívne podujatie svojho druhu zažijú vybrané mestá už po deviaty raz, prvýkrát, však pod novým názvom Parasport24 Tour.

„CEZ SLOVENSKO NA BICYKLI“ sa mení na „PARASPORT24 TOUR“  

Pred rokom, v júni 2015, sa na Slovensku uskutočnila unikátna športová charitatívna akcia. Od 1. do 5. júna prechádzal cez našu krajinu cyklistický peloton hendikepovaných športovcov. Garde im robilo množstvo slovenských osobností https://goo.gl/cpurMJ. Spoločnými silami tak   8. rok po sebe upozornili na potrebu pomáhať hendikepovaným ľuďom, ich rodinám i sociálne slabým v odľahlých častiach Slovenska. Najväčšie športové charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku vlani poskytlo hendikepovaným ľuďom bezmála 15 tisíc Eur.  

Foto_Parasport24-

Už o pár dní tento unikátny peloton vyrazí opäť na svoju cestu. Tentokrát pod novým názvom – Cez Slovensko na bicykli sa mení na Parasport24 Tour.

Miroslav Buľovský: „Nezbierame peniaze. Rozdávame ich.”

Aj tento rok sa tešíme z podpory všetkých najsilnejších televízií, TV Markíza, TV JOJ a RTVS, ktoré budú bicyklovať spoločne s nami a zároveň prinášať čerstvé spravodajstvo z každého dňa,” prezrádza skvelú správu organizátor podujatia Miroslav Buľovský. Práve on je autorom myšlienky Parasport24 Tour, a v priebehu roka pravidelne organizuje celú paletu benefičných aktivít (medzi nimi bol aj tohtoročný koncert Hudba bez bariér). Takto vyzbierané finančné prostriedky následne spoločne s pelotónom rozdáva každý jún na cyklistike. „Verejné zbierky už vychádzajú vo svete z módy, pri akciách, akou je naša. Preto sme sa rozhodli, robiť to opačne – chodíme, bicyklujeme a spoločne pomáhame. Naša cyklistika peniaze nezbiera, ale ich rozdáva,” vysvetľuje. 

prezident Andrej Kiska_01_AUTOR_Marián Garaj

Tento rok sa bude bicyklovať najmä pre Centrá včasnej intervencie

Tohtoročná benefičná cyklistika, Parasport24 Tour 2016, bude venovaná predovšetkým Centrám včasnej intervencie a ľuďom z týchto centier. Centrá včasnej intervencie sú inštitúcie, ktoré poskytujú služby včasnej intervencie rodinám, kde sa narodilo a vyrastá dieťa s diagnostikovaným alebo indikovaným zdravotným znevýhodnením, a to od narodenia či zistenia zaostávania vo vývoji až po siedmy rok jeho života. „Služby týchto centier sú poskytované komplexne – na potrebách dieťaťa a celej jeho rodiny pracuje tím odborníkov (fyzioterapeut, špeciálny pedagóg, psychológ, sociálny pracovník…). Uvedomujeme si, aké náročné je fungovanie týchto inštitúcií. Preto sme sa rozhodli, podporiť ich,“ objasňuje hlava Parasport24 Tour, Miroslav Buľovský. „Vzhľadom k tohtoročnej plánovanej trase pelotónu, bude naša pomoc sústredená do centier, ktoré sa nachádzajú v Prešove a v Trenčíne a zároveň rodinám z prešovského a trenčianskeho kraja, ktorým tieto centrá pomáhajú,“ dodáva.

S pelotónom vyrazí nová tvár – speváčka Sima Martausová

K pelotónu sa pridá znova i množstvo ďalších osobností zo všetkých sfér verejného života – nebudú chýbať každoroční podporovatelia Martin Šmahel, Ján Grexa, Marek Viedenský, Přemysl Boublík, Bibiana Ondrejková, Zuzana Vačková, Katka Brychtová, Katka Landlová, Marián Lechan, Ján Mečiar a ďalší. Parasport24 Tour, však tento rok naberie aj novú tvár – týždeň v sedadle bicykla strávi pre dobrú vec aj speváčka Sima Martausová.

Foto02_Parasport24

Podujatie odštartuje 29. mája v Prešove a skončí sa 3. júna   v Trenčíne. Celkovo prinesie zastávky v približne 30-ich mestách a obciach. Jeho účastníci absolvujú za 6 dní na bicykloch zhruba 500 kilometrov.

Trasa podujatia Parasport24 Tour 2016:
29.5. Prešov – Veľký Šariš – Fričovce – Široké – Kluknava – Spišské Vlachy – Jamník – Odorín – Spišská Nová Ves
30.5. Starý Smokovec – Nový Smokovec – Koliba Žeruch – Východná – Hybe – Svätý kríž – Ľubeľa – Bešeňová – Gino Paradise Bešeňová
31.6. Bešeňová – pelotón ostáva na Liptove a bude pomáhať tamojším rodinám
1.6. Bešeňová – Dolný Kubín – Párnica – Zázrivá – Terchová – Žilina Hotel Galileo
2.6. Žilina – Považská Bystrica – Sverepec – Beluša – Dubnica nad Váhom – Trenčín
3.6. Trenčín – okolie – Trenčianske Teplice spolu cca 40 – 45 km (trasa sa finalizuje)

Viac info o trase: https://parasport24.com/index.php/projekty/2016/234-9-rocnik-parasport24-tour

Print

ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2016
FOTO: Parasport24