NAJŤAŽŠÍCH 400 METROV ČAKÁ NA BEŽCOV VO VYSOKÝCH TATRÁCH UŽ TENTO VÍKEND.

V sobotu 3. augusta si veľký skokanský mostík na Štrbskom Plese opäť na jeden deň užije svoju slávu. Neobsadia ho však skokani na lyžiach. Jeho strmosť si po roku znova otestujú bežci. Na pretekoch Red Bull 400 budú vybiehať z doskočiska až na vrchol mostíka. Trať sa rovná dĺžke štyroch futbalových ihrísk so 140-metrovým prevýšením.

Filip Nagy – Red Bull Content Pool

Kto by si chcel vyskúšať, aké to je odbehnúť si najťažších 400 metrov v živote a užiť si zaslúžený pohľad na Vysoké Tatry zo skokanského mostíka, nemal by už váhať. Na štarte je posledných pár miest zostávajúcich do naplnenia kapacity 1050 bežcov. Do mužskej kategórie sa pre veľký záujem prihodilo pár miest navyše a k dispozícii ich je ešte niekoľko aj v ženskej kategórii a štafetách. Online registrácia je už uzavretá, v piatok a sobotu však bude prihlásenie možné aj priamo na mieste, až kým sa nezaplní štartová listina.

Filip Nagy – Red Bull Content Pool

Poďte sa postaviť výzve tohto leta! Vybehnite si na vrchol mostíka, ktorý je vo výške 40-poschodovej budovy a odíďte s medailou na krku, alebo aj s celkovým prvenstvom. Víťazi si domov odnesú originálnu trofej vyrobenú zo skla od umelkyne Gordana Glass.

Jan Kasl – Red Bull Content Pool (2)

Všetko, čo potrebujete vedieť o pretekoch, harmonograme či parkovaní v lokalite, nájdete na webe redbull.sk/400 a na Facebooku. Vidíme sa v sobotu!

#REDBULL400

Zdroj: Red Bull