Najlepšie české doomové album vyjde po 15 rokoch na vinyle!

V polovinì 90. let minulého století byla na metalové mapì severní Morava známa především jako „bašta doom metalu“. Z jejího podzemí vzešla jména (a jejich zásadní nahrávky) jako REACTION ECSTASY TRANCE (R.E.T.), LOVE HISTORY, HYPNOTIC SCENERY, ENDLESS, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY nebo DISSOLVING OF PRODIGY.

Ačkoliv je už tato doba nenávratnì pryč a pokud se její základní stavební kameny nerozpadly, v souvislosti s doom metalem už maximálnì užívají slovo post, jedna výjimka by se našla. Jsou to právì havířovští DISSOLVING OF PRODIGY vedení „doomovým fotrem“ Reném Fusatym Krystynem, kteří do roku 1993 vystupovali pod jménem BIGOTRY. Dodnes táhnou už dlouhá léta pohasínající smuteční prapor českého doom metalu. Že loni ohlásili dočasné přerušení koncertní činnosti? Však brzy uvidíte, co se bude dál pod tímto jménem dít!

V roce 2010 (číslo 33) jsme v Pařátu poprvé na CD vydali jejich nahrávku „Echoes Of My Sadness“ z roku 1993 a letos pùjdeme ještì dál. Tedy co do formátu nosiče. Zvìtšení na velkém vinylu se po 15 letech dočká jejich druhé album „Time Ruins Also Beauty“, které pùvodnì vyšlo na CD v červnu 1997 pod firmou Sheer Records. Podle nás se jedná o nejlepší českou doom metalovou nahrávku vùbec (melancholie a beznadìj je na ni zcela zničující, navíc v té dobì byla ještì lyrika v angličtinì a korunu všemu nasazoval skvìlý murmur bývalého zpìváka Pichloče), proto nám bude velkou ctí realizovat její vinylovou verzi. Ta ale nebude součástí žádného čísla Pařátu ☺

Jelikož se bude jednat o reedici bez bonusù, platí osvìdčené konstatování, že tomuto vydání nic neuteče. Pokud máte zájem jen o hudbu a nevlastníte originál CD, desku určitì nìkde najdete na internetu ke stažení zdarma, ale pokud jste fanoušci kapely, sbìratelé a zároveň budete chtít do své sbírky výbornì (graficky) zpracovaný umìlecký kousek, do poslední čtvrtiny letošního roku si určitì rádi počkáte.

Proč tuto zprávu anoncujeme tak brzy? Protože na ni bude přímo navazovat nìkolik dalších významných událostí, se kterými Vás budeme postupnì seznamovat.

Time Ruins Also Beauty

Zdroj: Pařát magazine & Productions
Publikoval: Redakcia GREGI.NET