Nádejní blázni Knuta Knotgursena

Knut Knotgursen miluje pohodu, optimizmus a dobrú náladu! Žilinská kapela s týmto seversky znejúcim názvom pripravila pre svojich fanúšikov nový singel a vydáva ho súčasne s novým videoklipom. Názov novinky je „Nádejní blázni“.

Ide o pozitívne ladenú prevzdušnenú letnú pesničku, ktorej vydanie kapela trochu recesisticky naplánovala na február, keď sú (skoro) všade kopy snehu. Teda v Žiline a okolí určite.  

Text skladby sa venuje klasickým problémom, radostiam a strastiam vo vzťahu medzi mužom a ženou. Ale čo je dôležité, s nádejou a dobrým koncom! Autorom textu je spevák Rado Palutka, ktorý popisuje svoj pocit z novinky: „Nestáva sa často, že by sme natočili pesničku, ktorú by som si púšťal dokola dlhšie ako dva týždne a stále jej nemal dosť. Z tohto pohľadu sú Nádejní blázni pre mňa výnimočná pesnička a som nadšený, že sa o ňu môžeme podeliť“. O zvuk a produkciu nahrávky sa opäť postaral dvorný zvukový mág a producent Maťo Barla (Astarot), ktorý si pochvaľoval najmä spoluprácu s rytmickou dvojkou Danculom Divincom (bicie) a Majom Knoškom (basa).

Pozitivita doslova presakuje aj z videa. Režisér a kameraman v jednej osobe Pali Slašťan do videa prepašoval pohodu aj prostredníctvom poetických záberov natočených v španielskej Andalúzii, kde sa stačí len prejsť po poli plnom levandulí… Na realizácii klipu sa podieľali aj kreatívci zo žilinského Abrfabr (https://www.abrfabr.sk).

Kapela týmto počinom opäť odkazuje všetkým svojim fanúšikom: „Vidíme sa v lete loptoši, nachystajte si hlasivky!“

https://www.facebook.com/knutknotgursen

Zdroj: TS