Na svete je nová autorská dvojica – Thomas Puskailer a Martin Sarvaš!

Na našej hudobnej scéne je nová autorská dvojica! Spevák a skladateľ Thomas Puskailer sa spojil s renomovaným textárom Martinom Sarvašom a spolu pracujú na nových slovenských piesňach. Podľa Martina Sarvaša je u Thomasa všetko ako má byť v dobrom pomere – istota, pokora, zvedavosť, charizma, hravosť a slušnosť.

Sympatický Holanďan so slovenskými koreňmi sa rozhodol, že odteraz ide tvoriť a spievať prevažne v slovenčine. Dokonca plánuje turné, ktoré bude zložené výlučne z piesní v jazyku jeho predkov.  Prvý singel sa bude volať „Čakanie na zázrak“ a fanúšikovia sa na neho môžu tešiť už čoskoro.

Spevák, skladateľ a muzikálový herec Thomas Puskailer vymýšľa pre fanúšikov stále niečo nové. Teraz sa rozhodol spievať v slovenčine. Na tvorbu slovenských textov si prizval renomovaného textára Martina Sarvaša.

„Po prvýkrát som sa s Martinom Sarvašom spoznal pred 7 rokmi pri muzikáli Boyband, kde hrám. Práve on preložil skladby v muzikáli do slovenčiny. A teraz som hľadal presne textára, ktorý má skúsenosti s pretextovaním anglických textov do slovenského jazyka. Od prvého momentu sme si výborne rozumeli. Okamžite pochopil, o čo mi ide. Píšem v angličtine a potrebujem slovenský preklad tak, aby to bolo absolútne prirodzené.“

Martin Sarvaš je na Slovensku pojem. Na konte má spoluprácu s kapelami Tublatanka, Elán, Hex, Metalinda či spevákmi Pavol Habera a Janko Lehotský. Ako jeden z mála textárov textuje výlučne na hudobný podklad, čiže nemá žiadne texty doma v zásobe.

„Štandardne dostávam tzv. demonahrávku v tzv. hatlanine, čiže nezáväznej napodobenine angličtiny. Thomas má už ale hotový skutočný anglický text, ktorý má hlavu a pätu, o to je to potom ľahšie, že základná predstava o obsahu už existuje. Keď ma skladba osloví, väčšinou je text hotový veľmi rýchlo a potom sú už potrebné len drobné úpravy. Tie robíme osobne pri káve, čo si neskutočne vážim, lebo je to dnes, keď všetko prebieha elektronicky, veľká výnimka. Vtedy ako autor aj ľahšie prekonávam vlastnú ješitnosť a som prístupný ku kompromisom. Vzhľadom na Thomasov pôvod a prízvuk nielen prechádzame výslovnosť, správne prízvuky a spodobovanie, ale sa snažíme vyvarovať zhlukov spoluhlások a podobných zradných miest slovenčiny,“ vysvetľuje proces tvorby textár Martin Sarvaš.

Thomas Puskailer si spoluprácu s Martinom Sarvašom nevie vynachváliť. Oceňuje jeho prehľad o hudobnom svete a vzájomnú tvorbu považuje za veľkú výzvu.

„Som neskutočne vďačný za možnosť stretnúť a pracovať s osobnosťou akou je Martin. Dokonale sme si sadli. Život je cesta a prinesie nám na ňu ľudí presne v momente, keď ich potrebujeme. Pre mňa je toto obdobie veľký prelom plné zmien. Budem spievať v rodnom jazyku a veľmi sa na to teším,“ s radosťou hovorí Thomas Puskailer.

Prvý singel novej autorskej dvojice sa bude volať „Čakanie na zázrak“ a fanúšikovia sa na neho môžu tešiť už čoskoro. Thomas sľubuje, že v skladbe zanechá surový akustický zvuk s prvkami popu, country či folku. 

„Disciplínu a pracovitosť má určite z divadla. U Thomasa je všetko ako má byť a v dobrom pomere – istota, pokora, zvedavosť, charizma, hravosť, slušnosť… Čím som starší, tým viac to oceňujem. Je tiež dobré, že sa nezameriava na svoju hranosť v rádiu. Živé hranie, poctiva show a hľadanie dobrých, kontaktných veci pre publikum je vždy zaručená cesta za úspechom. Verím preto, že Thomasova koncertná tour so slovenskými skladbami a cover verziami bude úspešná. A to aj s ľahkým prízvukom, ktorý je podľa mňa čarovný…“ uzatvára s úsmevom Martin Sarvaš.

Všetky informácie o aktivitách a o koncertoch Thomasa Puskailera nájdete na: www.thomaspuskailer.com.

Zdroj: Propaganda House s.r.o.