Na RIPfeste vo Veľkých Ripňanoch zahrajú Gladiator, HEX aj Peter Bič Project!

Fanúšikovia festivalov mieria tento víkend do Veľkých Ripnian! Na RIPfeste zaznie extra dávka popovej aj rockovej hudby. Vystúpia skupiny HEX, Tublatanka, Gladiator, Peter Bič Project, Polemic, Konflikt a mnohé ďalšie. Okrem hudby čaká návštevníkov aj skvelé jedlo, klasické slovenské pochúťky aj streetfood. Nenechajte si ujsť festival so špecifickou atmosférou a nezabudnuteľnou zábavou! Stretneme sa v sobotu 14. júla na štadióne vo Veľkých Ripňanoch!

Tento víkend ožije obec Veľké Ripňany pri Topoľčanoch slovenskou hudbou! Na Ripfest mieri HEX, Polemic, Peter Bič Project a ďalšie skvelé skupiny. Nesmie chýbať ani Gladiator. Chalani totiž majú k tomuto festivalu veľmi špecifický vzťah.

„RIPfest sme pred mnohými rokmi zakladali, takže ho v podstate stále berieme za náš domovský festival. Je tu vždy skvelá atmosféra, Veľké Ripňany už zažili koncerty mnohých hviezd slovenskej aj českej hudobnej scény,“ vraví bubeník, skladateľ a textár Gladiatoru Juraj „Georgio“ Babulic.

Chalani vymýšľajú stále niečo nové a na RIPfeste sľubujú fanúšikom nezabudnuteľné zážitky. Dokonca sa s nimi môžu stretnúť aj v hľadisku, pretože atmosféru vo Veľkých Ripňanoch si vychutnajú aj mimo svojho vystúpenia.

„Každú sezónu máme nový program, prerábame pesničky. Tento rok nám v zime vychádza nový, v poradí 14-ty album, takže okrem koncertovania pripravujeme aj nové skladby. Koncom leta pôjdeme do štúdia a predstavíme aj nový rádiový singel. Dovtedy si ale užijeme leto a festivaly, ktoré máme veľmi radi. Stretneme sa tam s priateľmi, má to taký prázdninový nádych,“ dodal spevák kapely Gladiator Miko Hladký.

RIPfest sa za posledné roky rozrástol. Na festivale už vystúpili kapely IMT Smile, Desmod, Inekafe či DJ Milan Lieskovský.

„Každoročne sa snažíme priniesť nielen hudobný ale aj gastro zážitok s rôznymi stánkami s jedlom a pitím. Tento rok so môžu návštevníci tešiť na typické jedlá ako trdelníky, cigánska či podpecníky, ale aj na streetfood ako burgre, hot dogy a mnoho iných. Sme veľmi vďační za našich každoročných návštevníkov, ktorí s nami pred dvoma rokmi prekonali celodenný dážď a pod veľkokapacitným stanom sa celý deň zabávali ako keby bolo vonku 30 stupňov,“ konštatuje organizátor Dušan Drobný.

Na futbalovom ihrisku vo Veľkých Ripňanoch si nenechajte ujsť kapely No One, Symfobia, Konflikt, Peter Bič Project, HEX, Gladiator, Tublatanka, Polemic a The Buttons. Na RIPfeste sa stretneme v sobotu 14. júla. Vstupenky si môžete kúpiť na Obecnom úrade vo Veľkých Ripňanoch. Deti do 10 rokov majú vstup zdarma. Cena vstupenky v predpredaji je 10 eur, na mieste 12 eur.

Zdroj: TS