Na Legends Day nevystúpi Fermáta – nahradí ich Andrej Šeban Band!

Avizovaný nový jednodňový festival českých a slovenských legiend zasiahla nečakane výrazná zmena. Zo zdravotných dôvodov člena kapely Fermáta Fera Grigláka, skupina bohužiaľ nevystúpi. Organizátorom sa však podarilo v rekordnom čase dohodnúť viac ako adekvátnu náhradu – Andrej Šeban Band.

„Je pre nás cťou, že na našom prvom ročníku festivalu Legends Day vystúpi taký rešpektovaný umelec, akým bezpochyby Andrej Šeban je. Vnímame to ako vyjadrenie obojstrannej dôvery a veľmi sa tešíme na vystúpenie jeho skvelého projektu,“ povedal organizátor festivalu Tibor Zelenay.

Andrej Šeban je slovenský skladateľ, hudobný producent, spevák a hlavne mnohostranne zameraný gitarista, ktorý ako štúdiový hráč, ale aj koncertný hudobník spolupracoval s mnohými domácimi i zahraničnými osobnosťami rôznych hudobných žánrov. Medzi nimi sú napríklad Pavol Hammel, Gábor Presser, Dežo Ursiny, Richard Müller,Peter Lipa, Marika Gombitová či Robo Grigorov. V 90. rokoch viedol vlastnú inštrumentálnu skupinu Ash Band, známu aj pod názvami Esh Band a Andrej Šeban Band. V roku 1996 stál pri zrode sprievodnej skupiny Lipa – Šeban Band a bol tiež spoluzakladateľom progresívnej rockovej skupiny Free Faces.

V amfiteátri pod holým nebom okrem kapely Andreja Šebana vystúpia aj slovenskí The Buttons, pochádzajúci z Bratislavy. Takzvaní slovenskí Rolling Stones vznikli už v roku 1964. V roku 2007 sa skupina po odmlke rozhodla znova skúšať a hrať, vďaka úspechu na koncerte v PKO Legendy ´60.

Extravagantní aj revoluční

Slávnu trojku uzatvára česká formácia Pražský výběr. Formovať sa začala v polovici 70. rokov ako odnož jazz rockového Pražského Big Bandu. Po vydaní albumu Žízeň (1978) však zanikla.  V roku 1980 gitarista Michal Pavlíček navrhol bývalému členovi Pražského výběru Michalovi Kocábovi spoluprácu na projekte pod rovnomenným názvom – Pražský výběr. Zostava sa v priebehu niekoľkých rokov a po obmenách ustálila na štyroch stálych členov Michal Pavlíček (gitara, spev), Michael Kocáb (spev, klávesové nástroje), Jiří Hrubeš (bicie nástroje) a Vilém Čok (basová gitara, spev). V roku 1982 nakrútili s režisérom Jurajom Herzom film Straka v hrsti, ktorý ihneď skončil v trezore a  viedol k úplnému zákazu kapely. Debutový album s rovnomenným názvom Straka v hrsti vydali až o šesť rokov neskôr. Dodnes znamená pojem pre celú generáciu rockových fanúšikov. V roku 1989 začali nakrúcať film o svojej histórii vo vypätých časoch Prážákům, těm je tu hej. Dokončili ho po Nežnej revolúcii. Skupina funguje dodnes a celkom vydala deväť albumov.

Zloženia kapiel:

The Buttons
Dodo Šuhajda – spev a fúkacia harmonika
Kamil Paulovčín – gitara a spev
Ervín „Citrón“ Fulmek – klávesove nástroje a vokál
Vlado Turčan – sólová gitara a vokál
Juraj Majer – basová gitara a vokál
Milan Hlinka – bicie nástroje

Andrej Šeban Band
Andrej Šeban – spev, gitara
Daniel Špiner – klávesy
Peter Rusňák, basgitara
Michal Fedor, biciie

https://youtu.be/HpBLyWvTKT8

Pražský výběr
Aktuálna zostava:
Michael Kocáb – spev, klávesové nástroje
Michal Pavlíček – el. gitara
Vilém Čok – bassgitara
Klaudius Kryšpín – bicie nástroje
Jiří Hrubeš – bicie nástroje

Dôležité informácie:
Počet návštevníkov bude obmedzený vzhľadom na kapacitu amfiteátra, preto je dôležitá skorá rezervácie vstupeniek.

Vstupné: 15€ predpredaj/ 20€ na mieste (počet je obmedzený). Predpredaj: Ticketportal. Informácie a rezervácia vstupeniek :info@bluenote.sk alebo na tel. čísle 032/744 00 08

Zdroj: Organizátor