Na Flédu a do Futura v říjnu zamíří holandští De Staat.

De Staat předskakovali The Rolling Stones v Amsterdamu a doprovázeli po Evropě Muse v roce 2016 na jejich Drones turné. V současnosti mají na svém kontě čtyři alba, páté připravují a chystají se na další turné, při kterém odehrají dva koncerty také v Česku. 30.října vystoupí v Brně na Flédě, 31.října pak v Praze ve Futurum Music Baru.

Vstupenky na pražský koncert jsou k zakoupení za 390 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků) a v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketstream. Pokud nebude vyprodáno, pak i na místě v den koncertu za 490 Kč.

“Vím, že naše muzika je jakoby odevšad,” směje se Torre Florim, zpěvák, textař a doprovodný kytarista De Staat. “Ani nechcete slyšet, kolikrát nám už lidi z gramofirmy říkali – Vy jste nezařaditelní! Je mi líto, ale jinak to neumíme, a podle mě je přesně tohle potřeba…”

De Staat jsou rocková kapela, která posluchačům otvírá dveře celé řady žánrů, které v jejich podání působí doslova opojně.

Skupinu založil Torre v holandském Nijmegenu v roce 2006, nejdříve jako svůj sólový projekt. V roce 2009 vydali De Staat (Stát) svůj debut Wait For Evolution. Torreho doplnili kytarista Vedran Mircetic, basák Jop van Summeren, multiinstrumentalista Rocco Hueting a bubeník Tim van Delft.

Od té doby De Staat dosáhli mnoha úspěchů, vydali další alba – v roce 2011 Machinery, o dva roky později I Con a v roce 2016 O. De Staat jsou hudebními chameleony, kteří říkají, že je ovlivnili tak rozdílní umělci, jako jsou Talking Heads, Rihanna, Nine Inch Nails, Radiohead, Michael Jackson, Run-DMC nebo Soulwax.

Více info:
www.destaat.net 
www.facebook.com/destaat
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

De Staat
31.10.2019 – doors 20:00
Praha, Futurum Music Bar
Přímý link na předprodej vstupenek: https://goout.net/cs/listky/de-staat/rtje/
Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/618671191938885/

Zdroj: TS