MY2 – česká hudobná novinka, ktorá stojí za pozornosť. Projekt dáva slovo ženám a otvára tému vzťahov či genderovej nevyváženosti

Novinka MY2 v týchto dňoch púta pozornosť a čerí letné stojaté vody českého šoubiznisu. Jej autorom je ambiciózny mladý rapper a producent Totally Nothin, ktorý je aktuálne jednou z najvýraznejších osobností generácie Z na domácej (nielen) rapovej scéne.

EP MY2 oficiálne vyšlo 28. júla pod hlavičkou vydavateľstva Supraphon. Projekt prináša 7 skladieb, 6 hosťujúcich dám a rôzne pohľady na partnerské vzťahy i gender tematiku ako takú. Okrem featuringov s umelkyňami ANNABELLE, Pam Rabbit, noyada či SARA NOFF novinka zaujme tiež pre Totallyho typickým novátorským experimentovaním so zvukom – čo napokon naznačili už prvé dva klipové single Jako stars feat. noyada a titulný My2 s prekvapivo v češtine frázujúcou ANNABELLE.

„EP zrkadlí párové, ale i priateľské zhody a nezhody, s ktorými som sa potýkal alebo sa potýkam. Je tu vyobrazené množstvo bolesti, ale i šťastia, ktoré ma sprevádzali počas práce na MY2 i v minulosti. Celý koncept – teda snaha poukázať na častú genderovú nevyváženosť a na fakt, že každá fáza partnerského vzťahu má vždy dva uhly pohľadu – do seba počas procesu vzniku zapadol v podstate samovoľne, vrátane toho, ako sa všetky hosťujúce slečny stotožnili s obsahom songov a krásne ho vystihli. Práve ženská nežnosť a naopak i dravosť a temperament doplnili projekt o dôležitý faktor, ktorý skvelo dokresľuje a vystihuje tému partnerských i priateľských súžití,komentuje svoju novinku juhočeský rodák “žánrovo rozkročený” na pomedzí alternatívneho rapu, punk rapu a elektroniky.

Spolu s vyššie spomenutým posolstvom celého projektu tvorí pomyselný leitmotív MY2 tiež nezviazanosť hudobnými škatuľkami, túžba posúvať sa a nebáť sa experimentov. V tomto duchu na EP špeciálne vyniká invenčné prepojenie energických živých gitár s elektronikou, ktoré je miestami výrazne kontrastné s pomerne krehkými témami textov. „Ide o prirodzený vývoj – obsahovo i produkčne som sa na MY2 dosť posunul vpred. Zvuk i produkcia sú na 80% z mojej dielne. Technická stránka veci je pre mňa dlhodobo veľmi dôležitá, a to platí aj v prípade MY2. Okrem iného z toho dôvodu, aby som sa ako umelec neustále posúval ďalej,dodáva Totally, ktorý sa deň po vydaní EP MY2 predstavil s kapelou naživo na Sold Out Festivale, jednej z najväčších prehliadok rapovej a elektronickej hudby v Čechách.

Na finálnom zvuku nového EP Totally Nothin tradične produkčne spolupracoval so svojimi talentovanými mladými kolegami – spevákom a producentom Janom Braunom a s producentom a rapperom Daywittom.

Vzájomná umelecká dynamika a chémia medzi tvorcami EP MY2 sú priam hmatateľné. Či už ide o noyadu, ktorá si získala pozornosť státisícov poslucháčov najmä vďaka rapovej talentovej šou The Mag Wrap; držitelku ceny Anděl v kategórii Objav roka 2021 ANNABELLE; alebo možno nečakané spojenie s finalistkou lokálneho kola Eurovízie 2023 Pam Rabbit… To všetko robí z MY2 vo viacerých smeroch netradičnú nahrávku s potenciálom zaujať poslucháčov i mimo bežných rapových teritórií.

MY2 smartlink: https://totallynothin.lnk.to/MY2PR
www.totallynothin.cz
www.instagram.com/totally_nothin
www.youtube.com/ForlifeTerritory
www.facebook.com/totallynothin

Zdroj: TS