„Miss Moravia“ – World Music from Central Europe.

5. júna príde do bratislavského Ateliéru Babylon  ojedinelý hudobný projekt spájajúci wolrd music a jazz, v zložení tých najlepších hudobníkov troch krajín strednej Európy:

Andrea Profant (SK) – spev
Juraj Bartoš (SK) – trúbka
Přemek Tomšíček (CZ) – pozauna
Bernhard Wiesinger (A) – tenorsaxofón
Gerald Schuller (A) – piano, keybords
Juraj Griglák (SK) – bass
Hans Zinkl (A) – gitara, mandolina
Herbert Pirker (A) – bicie, perkusie

Členovia hudobného zoskupenia „Miss Moravia“ pochádzajú z východného Rakúska, Moravy a západného Slovenska. Spojili ich hudobné tradície , ktoré oprášili a obliekli do nového šatu.

Ak očakávate viac ako len púhy tradicionalizmus, ste na správnej adrese. „Miss Moravia“ je hudba plná humoru , ktorá medzi extázou a sentimentom, nepozná žiadny medzistupeň.

Frontman (v tomto prípade frontwoman) Andrea Profant sa k vám „prihovára“ v štyroch rečiach. Z krásnej vidieckej ženy sa razom stáva diva , ktorá vás privedie k brehom riek Morava a Dunaj. Jej muzikanti sú orchestrom, vidieckou kapelou aj big bandom zároveň.
Staré piesne a tance v podaní „Miss Moravia“ začnú „groovovať“ a dokážu tak publiku , že world music nie je zďaleka len hudbou našich predkov.

Ako predkapela sa predstaví etno-jazzová skupina Pacora Trio, zoskupenie troch skúsených muzikantov funguje od roku 2004. Hudba tria je postavená na prelínaní jazzu a folklóru, podfarbená prvkami vážnej hudby. Ich repertoár tvoria vlastné kompozície a prearanžované jazzové štandardy. V roku 2005 triu vyšlo prvé CD v košickom vydavateľstve Hevhetia a krátko nato dostalo vysoké hodnotenie v recenzii anglického prestížneho hudobného časopisu „BBC Music“.  V roku 2007 dostalo trio pozvanie od riaditeľa brnenskej filharmónie na koncertné uvedenie svojich kompozícií v aranžmánoch pre orchester. Nasledovali koncerty s filharmóniou Zlín, Slovenskou filharmóniou, ŠKO Žilina a Komornými sólistami Bratislava. Pacora má za sebou nahrávky pre českú a slovenskú televíziu a rozhlas, rakúsky ORF a pre viacero filmov. Za relatívne krátky čas od založenia trio stihlo vystúpiť na početných jazzových a world music festivaloch v zahraničí (Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, Poľsko, Česká republika, Grécko, Anglicko, Taliansko, Dánsko).

Viac informácií: www.missmoravia.com

Zdroj: MS