Miro Žbirka si to z filmového plátna namieri na koncerty  a uvedie do života 3CD The Best Of a knihu Songbook.

Miro Žbirka pokračuje v rekapitulácii svojho viac než štyridsaťročného úspešného pôsobenia na hudobnej scéne. Po filme Meky prichádza spevák s výberovým albumom THE BEST OF MIRO ŽBIRKAknihou MIRO ŽBIRKA – Songbook, ktoré vydáva Universal Music 4. septembra 2020. THE BEST OF MIRO ŽBIRKA je výber najväčších hitov, ktorý prináša celkom 68 skladieb na troch CD v luxusnom obale.

Poriadna dávka hitov a dôležitých skladieb z tvorby československej hudobnej legendy mapuje všetky doteraz vydané albumy a aktuálnu novinku. Výber skladieb nebol náhodný a dramaturgicky ho zostavil sám Miro Žbirka. V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli. Trojalbum uzatvára nová skladba Slovenská, ktorá sa sprevádza nový film Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety (premiéra 3.12. 2020). Všetky skladby z výberu THE BEST OF MIRO ŽBIRKA boli tento rok remastrované v londýnskom štúdiu Abbey Road, kde dostali súčasný zvuk, ktorý sľubuje ešte intenzívnejší poslucháčsky zážitok. Výberový album je zároveň aj soundtrackom k filmovej biografii Meky, ktorá po júlovom vstupe do slovenských kín okamžite zaznamenala veľmi priaznivé ohlasy divákov aj recenzentov. Reprezentatívna kniha MIRO ŽBIRKA – Songbook mapuje kariéru Mira Žbirku prostredníctvom 180 textov jeho piesní s akordovými značkami. Texty sú chronologicky usporiadané na 224 stranách, vždy podľa albumu, z ktorého pochádzajú – od Balady o poľných vtákoch, až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva svety. Každý album má v knihe svoj autentický príbeh svojho vzniku, ktorý podľa Mekyho rozprávania napísal renomovaný český hudbobný publicista Václav Hnátek. Slávnostné uvedenie a autogramiáda novej knihy a výberového  3CD bude na Slovensku 18. septembra 2020 o 17.00 v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei Poštová. Do života ich uvedie autor mnohých textov skladieb Mira Žbirku Kamil Peteraj, ktorý práve v ten deň oslávi významné životné jubileum.

Výberový album THE BEST OF MIRO ŽBIRKA a MIRO ŽBIRKA – Songbook budú k dispozícii aj na exkluzívnom CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020. Netradičné koncerty budú v Čechách prebiehať v kinosálach Cinestar (15.9.2020 – Ostrava, 16.9.2020 – Olomouc, 23.9.2020 – Liberec, 29.9. a 30.9.2020 – Praha Anděl) a na Slovensku v historických kinách (2.10.2020 – Prešov, kino Scala, 4.10.2020 – Martin, kino Moskva, 6.10.2020 Bratislava, Ateliér Babylon). Diváci na nich uvidia nový dokument Meky a akustický koncert. Obmedzená kapacita kinosály zaručuje jedinečnú možnosť vidieť a zažiť Mira Žbirku na plátne a naživo celkom zblízka. Vstupenky na bratislavský koncert sú už vypredané, na ostatné koncerty sú stále v predaji.

Vstupenky na slovenské turné  Cinema Acoustic Tour v predaji na:
https://www.ticketportal.sk/event/Miro-Zbirka-Cinema-Acoustic-Tour 

Vstupenky na Cinema Acoustic Tour v Českej republike v predaji na:
Ostrava https://www.cinestar.cz/cz/ostrava/filmy/movie/5241-meky-miro-zbirka-cinema-acoustic-tour
Olomouc https://www.cinestar.cz/cz/olomouc/filmy/movie/5241-meky-miro-zbirka-cinema-acoustic-tour
Liberec https://www.cinestar.cz/cz/liberec/filmy/movie/5241-meky-miro-zbirka-cinema-acoustic-tour
Praha https://www.cinestar.cz/cz/praha5/filmy/movie/5241-meky-miro-zbirka-cinema-acoustic-tour#

https://www.zbirka.cz
https://www.facebook.com/MiroZbirka/
https://www.instagram.com/mirozbirka/

Zdroj: TS