Miro Žbirka a Ollie Torr na novom singli spojili minulosť so súčasnosťou.

Nový singel Slávou opitý (remix) vznikol skutočne netradične. Dvadsaťročný muzikant a producent Ollie Torr si pri počúvaní minulý rok vydaného CD Complete boxu všimol a obľúbil Mekyho pesničky z albumov Nemoderný chalan a Chlapec z ulice.

Oslovili ho natoľko, že sa rozhodol s nimi pracovať a pretaviť ich do súčasného zvuku. “Dostal sa mi do ruky Mekyho Complete Box so všetkými cédéčkami, ktoré vydal. Prekvapilo ma, že som na nich našiel aj synth-popové piesne ako napríklad Do člna alebo Slávou opitý. Inšpirovalo ma to k tomu, že som z niektorých urobil remixy” vysvetľuje Ollie.

Mekyho to príjemne prekvapilo a rozhodol sa aktívne spolupracovať na tomto projekte. “Vždy som rád experimentoval a Ollie mi takto vlastne pripomenul množstvo mojich pesničiek, na ktoré som trochu pozabudol. Je to akási moja “odvrátená” strana a po projekte Symphonic Album mi to veľmi dobre padlo”  hovorí Miro.

Prvou hotovou skladbou je remix pesničky Slávou opitý z LP Chlapec z ulice (1986). Pieseň bola odpremiérovaná vo veľkonočnom kole Česko-slovenskej Superstar, kde bol Meky poradcom pre spevákov v česko-slovenskom kole a stretla sa s veľkým záujmom.

K pesničke sa práve v týchto dňoch pripravuje videoklip, ktorý sa objaví už čoskoro.

Po jubilejnom, naozaj úspešnom roku 2012 Miro Žbirka vôbec nezaháľa a pripravuje nové prekvapenia pre svojich fanúšikov. Pred letom to budú dva exkluzívne české a jeden slovenský koncert ABBEY ROAD NIGHT v Prahe, Brne a Bratislave. Na nich sa predstavia zaujímaví interpréti, ktorí momentálne nahrávajú v legendárnom londýnskom štúdiu a Miro tam predstaví svoje piesne v akustickej polohe. Na jeseň sa objaví DVD Complete Box s kompletnou videografiou a bonusmi.

Aktualizované info  na :  www.zbirka.cz  a https://www.facebook.com/MiroZbirka

Zdroj: Universal Music s.r.o.