Miro Žbirka a Katarína Knechtová prešli skúškou snov.

Nový Double Album Mira Žbirku vydáva Universal Music už v piatok 5.10.2018 na 2CD a 2LP. Jeho pilotným singlom je nový duet Skúška Snov. Skladbu s textom Kamila Peteraja naspieval Miro Žbirka s Katarínou Knechtovou.

„S Katkou sme spolu niekoľkokrát vystupovali a vždy sa nás pýtali, či nemáme nejakú spoločnú skladbu. Pri práci na Double Albume som zistil, že v jednej skladbe by mohol byť práve Katkin hlas. Hneď som ho tam počul. Ona súhlasila a naspievala to tak, že dokonale naplnila moje predstavy,“ objasnil vznik spoločnej skladby Miro Žbirka.

„Ja som od malička veľký Mekyho fanúšik, mám doma jeho platne a poznám ich naspamäť. Preto ma vždy tešilo, keď ma zavolal ako hosťa na koncert. Popri spievaní jeho skladieb nám vždy napadlo, že je škoda, že nemáme aj nejakú spoločnú pieseň. Viem, že sa to nedá naplánovať, že to musí prísť. A teraz to prišlo. Meky mi poslal skladbu a ja som okamžite povedala áno. Fantastický zvuk a skvelí muzikanti ma oslovili od začiatku a ja som do toho pridala to svoje. Bolo to príjemné spievanie. Som nadšená z toho, akú atmosféru vytvorili naše hlasy. Veľmi sa z toho teším. Verím, že sa to prenesie aj na poslucháčov,“ povedala o spolupráci na skladbe Katarína Knechtová.

Skladba, ktorá už rotuje v rádiách má aj špeciálny videoklip. Réžie sa opäť ujal spevákov syn David Žbirka a produkcie Vojtěch Nedvěd. Video je nakrútené na jeden záber. Speváci v ňom prejdú rovnakú cestu, ale každý po nej ide sám. V klipe je ich potom vidieť paralelne. Aby sa dosiahol požadovaný výsledok museli speváci absolvovať cestu v nerovnom teréne a spievanie niekoľkokrát rýchlejšie, čo si od nich vyžiadalo dokonalé sústredenie a veľkú fyzickú námahu.

„Bol tam profi štáb, mladí ľudia, ktorí presne vedeli, čo chcú dosiahnuť. A tak som plnil príkazy režiséra poctivo a zodpovedne. Aj keď je to môj syn, režiséra musia všetci počúvať,“ dodal s úsmevom Miro Žbirka.

Nový duet zaspievajú Miro Žbirka a Katarína Knechtová naživo premiérovo na koncertoch Symphonic Tour 2018 v Žiline a Košiciach, kde bude Katka špeciálnym hosťom vianočných koncertov so symfonickým orchestrom.

Nový Double Album, ktorý na obale ozdobila svojim umeleckým dielom známa česká výtvarníčka Míla Fürstová a ktorý vznikol v legendárnom štúdiu č.3 na Abbey Road v Londýne s producentom Robom Cassom a zostavou hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary), uvedie Miro Žbirka do života spolu so špeciálnymi zahraničnými hosťami na exkluzívnych jesenných koncertoch v Bratislave (Ateliér Babylon, 22.10.2018), Prahe (25.10.2018, Lucerna Music Bar), Hradci Králové 27.10. 2018, Klub Denoche) a Brne (29.10.2018, Sono Centrum). Bratislavský klubový koncert je už od augusta vypredaný a majitelia vstupeniek budú mať spolu s hosťami exkluzívnu možnosť vypočuť si nové skladby a získať ako prví podpísaný nový slovensko-anglický dvojalbum.

CD1:
Dievča (Na lásku nie je čas) * Práve ty  * Čistý svet (Feat. Ráchel Skleničková) * Ten hlas * Áno * Každý chce byť naj * Undergrant * Skúška snov (Feat. Katarína Knechtová) * Mám čo som chcel * Nie som sám * S dôverou * Charlie * Len tak * Márny boj (Music by Miro Žbirka* Lyrics by Miro Žbirka , Jožo Urban (4), Kamil Peteraj (5))

CD2:
Darling * Society  * Take Me Home (Feat. Eddi Reader) * Oh Why * Complete * Nothing Ever Rhymes * Girl You Know * Emerald Eyes * Little One * Long Ago * Why Not? * Train To Goodbye  –  (Music by Miro Žbirka * Lyrics by Pete Brown)

Double Album credits:
Lead vocals – Miro Žbirka
Guest duet vocals – Katarína Knechtová, Ráchel Skleničková, Eddi Reader
Backing vocals – Rob Cass, Miro Žbirka, Eddi Reader, Katarína Knechtová
Additional backing vocals  – Pishta Krasnansky, Martin Niskac, Janka Szabová, Janka Balážiová, Hanka Gálisová
Drums – Blair Cunningham
Bass – Hamish Stewart, Pearse MacIntyre
Guitar – Robbie McIntosh, Pearse MacIntyre, Rob Cass
Keyboards – Pearse MacIntyre
Piano – Dean Ross, Jon Hall, George Stewart
Percussion – Rob Cass
Programming – Pearse MacIntyre
Engineers – Pearse MacIntyre, Toby Hulbert, Paul Pritchard, Matt Mysko, Matt Jones, George Stewart.
Mastering by Frank Arkwright at Abbey Road Studios
Produced and mixed by Rob Cass at Abbey Road Studios.

Vstupenky na koncerty Vianočného Symphonic Tour – 15.12.2018 v Žiline a 18.12.2018 v Košiciach sú v predaji na: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/13307/miro-zbirka-symphonic-2018

Zdroj: TS