Miro Jaroš vydáva druhý vianočný album List Ježiškovi

Symbolicky 6. decembra 2021, na sv. Mikuláša, vydal slovenský spevák Miro Jaroš svoj druhý vianočný album List Ježiškovi. Obsahuje štrnásť skladieb vrátane aktuálneho singla Každý deň v roku či dvoch známych kolied Anjel vedľa anjelíčka a Búvaj dieťa krásne.

„Album List Ježiškovi vznikol po piatich rokoch od prvého vianočného albumu Tešíme sa na Ježiška. Už vtedy som zistil, že ma veľmi baví a napĺňa téma Vianoc a zimného obdobia. Opäť som cítil rovnaké emócie, ako pri prvom vianočnom albume – lásku, obdiv a aj pocit naplnenia z toho, ako sa ako ľudstvo dokážeme počas tohto vianočného obdobia zomknúť,“ povedal Miro Jaroš. Pri tvorbe vianočných skladieb ho inšpiruje najmä to, ako Vianoce prinášajú medzi ľudí veľa lásky, pokoja: „Zrazu si dokážu odpustiť alebo aspoň o tom uvažovať ľudia, ktorí sa na seba celý čas hnevajú. Toto sa mi veľmi páči, že toto obdobie má kúzlo ľudí spájať.“

Pri tvorbe nových vianočných skladieb, ktoré charakterizujú dojímavé texty, detské zbory a podmanivé aranžmány, spolupracoval Miro Jaroš s Marekom Dankom a Randym Gnepom. Zo štrnástich skladieb plných radosti, snehu a lásky, vybral spevák ako úvodný singel skladbu Každý deň v roku. „Vznikla veľmi spontánne. Spomenul som si na minuloročné Vianoce a opísal som len svoje pocity z nich. Uvedomil som si, aké vzácne je mať s kým veci zdieľať.  Starosti sa zvládajú ľahšie a pekné veci sa zdvojnásobujú“ povedal spevák. „Teším sa tiež, že mi dal Peter Nagy súhlas prespievať pesničku Vianoce. Rovnako tak aj dediči po Vojtechovi Adamcovi a Márii Rázusovej-Martákovej súhlasili, že môžem urobiť vlastnú vianočnú verziu z pesničky Bola raz malá hviezdička. Hviezdička v mojej verzii nezomiera, ale dovedie nás k Ježiškovi,“ uzatvára Miro.

Novinka List Ježiškovi má za sebou už aj online krst, ktorý moderoval Vratko Sirági a album pokrstila moderátorka Lenka Šoóšová: „V dnešnej dobe je veľmi dôležitý dotyk a objatie. Preto tento album objímam, dotýkam sa ho a krstím ho snehom. Prajem tomuto CDčku, aby sa hlavne dobre predávalo, aby malo v sebe dotyk, ktorý každý z nás potrebuje a aby mal v sebe lásku, ktorú cítiť z Mirových pesničiek. Všetko dobré!“

Nový vianočný album speváka Mira Jaroša pre celú rodinu List Ježiškovi je jeho dvanástym štúdiovým albumom. V doterajšej diskografii sa zameriaval nielen na dospelého poslucháča (šesť štúdiových albumov), ale nahral aj štyri určené pre deti (Pesničky pre (ne)poslušné deti I., II., III. a Vaše najobľúbenejšie). Pred piatimi rokmi vyšiel Mirov doteraz najúspešnejší album „Tešíme sa na Ježiška“, ktorý podobne ako novinkový album List Ježiškovi spája obe tieto skupiny do jednej rodiny a prináša príjemné vianočné skladby určené pre všetkých.

Tracklist List Ježiškovi
1 Šťastné a veselé
2 Môj staručký sveter
3 List Ježiškovi
4 Anjel vedľa anjelička
5 Kto ukradol sneh?
6 Každý deň v roku
7 Vianoce
8 Pinka
9 Príde Mikuláš
10 Bola raz malá hviezdička
11 Zaspal nám, spí
12 Búvaj, dieťa krásne
13 Ako na Vianoce
14 Chlapec so saxofónom

Zdroj: TS