Mikulášsky Jazzový Festival 2011: Už tento piatok na Liptove!

Siedmy ročník Mikulášskeho Jazzového Festivalu sa začne už tento piatok 29.7. v centre Liptovského Mikuláša a potrvá až do nedele. Počas troch festivalových dní sa predstaví 6 jazzových formácií hrajúcich rôzne žánre – od jazzových štandardov až po fusion jazz.

Každý večer vystúpia dve kapely a v rámci festivalu zaspievajú dve slovenky, Lucia Lužinská a Hanka Gregušová, a speváčka z Rakúska, Ursula Reicher. Veríme, že na záver každého dňa sa okrem súťaže o knihy s jazzovou tematikou rozpúta tradične skvelá, energická jam session.

Lístky v predaji na mieste, alebo v predpredaji v DK Liptovský Mikuláš. Viac informácií o kapelách, programe a celom podujatí nájdete na oficiálnej stránke festivalu www.mjf.sk. Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Partnermi festivalu sú: Mesto Liptovský Mikuláš, Dom kultúry Liptovský Mikuláš, Allimentum restaurant & wine bar, E.COLOR, Lighting Beetle, Martinus, festivaly.sk, Gregi.net, Hudba.sk, Hudba-Music.sk, informačné centrum Ružomberok, kuultur.com, liptov-klik.sk, liptov.sk, musicpress.sk, skJazz.sk, podujatie.sk, Rádio Liptov, Rádio SLOVENSKO, TV Liptov, Webnoviny.sk a Žilinský samosprávny kraj.

PROGRAM:
29.7.2011: Fabian Supancic Organ Trio feat. Ursula Reicher, Lucia Lužinská & Boris Čellár Trio
30.7.2011: Martin Uherek Quartet, Nikolaj Nikitin Quartet feat. Hanka Gregušová
31.7.2011: Nu Clear Trio, The Transform Quintet

Koncerty sa začínajú vždy o 19:00.

Mikulášsky Jazzový Festival

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET