MidnightDubs: Profil Scuba!

Scuba aka Paul Rose, je jedna z hlavných postáv sveta elektronickej hudby, vplyvný producent, DJ, šéf labelu Hotflush Recordings a organizátor úspešných akcií SUB:STANCE v legendárnom berlínskom klube Berghain.

Pochádza z Londýna, ale od roku 2007 žije v Berlíne, kde vydal aj svoj debutový, kritikmi uznávaný album ‚A Mutual Antipathy‘ (2008), ktorého energia a štýl potvrdili jeho pozíciu „najpokrokovejšieho bass producenta“. Projekt následne doplnila séria zaujímavých remixov od producentov ako Surgeon, Substance, Jamie Vex’d, Martyn, Marcel Dettmann a Scubu samotného pod akronymom SCB.

Scuba

Druhý album ‚Triangulation‘ (2010) vyšiel na labeli Hotflush a získal celosvetové uznanie a miesto na mnohých koncoročných zoznamoch „top albumov“ vrátane Popmatters, Resident Advisor a Data Transmission. Zlúčenie rôznych štýlov od house_u k experimentálnemu drum n bassu spôsobilo, že album bol označovaný ako medzník vo vývoji súčasnej tanečnej hudby, keďže nastolil trend prelínania žánrov.

V štúdiu remixoval tracky od umelcov ako Emika, Vladislav Delay, Sistol, Fever Ray a Will Saul, pracoval na rozvíjajúcom sa projekte SCB zameranom na house/ techno a vydal niekoľko remixov ale i pôvodných trackov.

V roku 2011 vydal svoj do vtedy najväčší singel SCB ‚Loss‘ (AUS Music), ktorý zaplavil kluby po celom svete, v júni sa objavil na hlavnom stage_i festivalu Sonar a v septembri vydal veľmi úspešné EP ‚Adrenalin‘. Hudobný rok ukončil vynikajúcim mixom zo série DJ Kicks labelu !K7.

Neustále napredujúci svet Paula Rose_a vstupuje do roku 2012 s blížiacim sa tretím štúdiovým albumom ‚The Personality‘, z ktorého máte už teraz možnosť počuť našlapaný singel ‚The Hope‘, a s plánovanými live A/V show.

MidnightDubs
18.2.2012, Nu Spirit club, BA
Styles: techno, subbass, nusound, uk funky, juke
Entry: 8 € before midnight / 10 € after midnight
SCUBA (Hotflush Recordings, K7) DE, Berlin
DARK SKY (50 weapons, Black Acre, Ninja Tune) UK, London
Break!fast (W:lson:ic) SK
Siba (MND)
Ronin (MND)
Vj StiX
Flyer by Misha Chmelickova (https://mish.sk/)
https://www.facebook.com/events/371720592842539/
https://www.facebook.com/MidnightDubs
https://www.facebook.com/ScubaUK
https://www.hotflushrecordings.com/
https://www.facebook.com/HotflushUK
https://www.facebook.com/darkskyuk
https://soundcloud.com/dark-sky
https://www.youtube.com/darkskyuk
https://breakfastbeats.eu/
https://www.facebook.com/breakfastbeats
https://flavors.me/breakfastbeats

MND

Zdroj: MidnightDubs
Publikoval: Redakcia GREGI.NET