MICHAL PAVLÍČEK vydáva sólový album Na obzoru, ktorý považuje za osobnú výpoveď

Český gitarista Michal Pavlíček vydáva štúdiový album Na obzoru. Hráčska virtuozita sa na ňom prelína s jeho jedinečnými vokálmi a vokálmi Davida Kollera, Moniky Načevy, Milly Honsovej, Phila Schoenfelta a Radka Škarohlída.

Michal Pavlíček považuje svoju novinku za akúsi svoju osobnú výpoveď. Mohlo by ju charakterizovať už zadanie textu k piesni Foreign Lights Philovi Shoenfeltovi : „Chcel som vyjadriť pocit starnúceho chlapíka, ktorý je presýtený hudbou a pozerá sa z otvoreného okna kamsi na obzor, kde vidí cudzie svetlá a odkiaľ môže prísť čokoľvek.“ Album vychádza z autorových koreňov, ktoré sa snažil posunúť k novým obzorom. „Zložil som skladby rôznofarebné, pretože to je podstata môjho vnímania hudby. Vedľa spievaných piesní, v ktorých budete počuť okrem mňa aj Davida Kollera, Moniku Načevu, Milly Honsovú, Phila Shoenfelta a Radka Škarohlída, som druhú časť albumu venoval svojmu gitarovému prejavu,“ hovorí Michal Pavlíček. 

Pre texty oslovil Jana Saharu Hedla a Phila Shoenfelta, ďalej zhudobnil báseň Jáchyma Topola a text Pavla Kolářa z jednej z kapitol jeho knihy Řeka pod hladinou. „Chcel som, aby aj texty korešpondovali s mojimi pocitmi a videním sveta. Jednu pieseň som venoval svojmu blízkemu kamarátovi, ktorý nedávno odišiel.“ Prvým singlom z albumu zverejneným pred jeho vydaním bola pieseň v podaní Davida Kollera A teď už je to jednou jasný .

Hudobník nedávno oslávil 70. narodeniny dvoma nezabudnuteľnými koncertmi v O2 universum s mnohými hosťami. Česká televízia v narodeninový deň gitarového virtuóza odvysielala zostrih z oboch vystúpení a tiež dokumentárny film Michal Pavlíček Rocker Verze 7.0 (réžia Michal Baumbruck).

Album Na obzoru na digitálnych platformách: https://MichalPavlicek.lnk.to/NaObzoru

www.michalpavlicek.com 
https://www.facebook.com/pavlicek.cz/  

TS Warner Music Czech Republic s.r.o./ OPUS a.s.
Foto: Michal Baumbruck