METRONOME FESTIVAL LÁKA SLOVÁKOV DO PRAHY

Jeden z najpopulárnejších svetových hudobníkov, britský gitarový fenomén či držitelia Mercury prize. Také sú prívlastky mien tvoriace len časť z line-upu českého Prague Metronome Festivalu, ktorý sa uskutoční od 23. do 24. júna 2017 na pražskom Výstavišti. Vystúpia na ňom Sting, Kasabian, Young Fathers, GusGus, Solomun a mnohé ďalšie zaujímavé mená zahraničnej aj česko-slovenskej scény.

40 koncertov v priebehu dvoch dní, svetoznáme súčasné aj budúce hudobné hviezdy, koncerty priamo v centre Prahy na piatich pódiách a k tomu možnosť neďalekého kempovania pri pražskom parku Stromovka aj s parkovaním zadarmo. To je výpočet niekoľkých atribútov a aktivít, ktoré čakajú na slovenských návštevníkov Prague Metronome Festivalu. Dvojdenná permanentka je momentálne dostupná v predpredaji od 70 eur.

Za túto cenu dostanete napríklad exkluzívny koncert britského speváka a skladateľa Stinga (v tej dobe nebude vystupovať na Slovensku a ani vo Viedni), excentrických Kasabian ako jednu z najúspešnejších súčasných gitaroviek v globále, či hip-hopových experimentátorov Young Fathers, ktorí sa nedávno stali hitom ďalšieho pokračovania filmu Trainspotting. Všetky spomínané zoskupenia pricestujú do Prahy s novými albumami, v prípade Young Fathers minimálne s novým materiálom. Pokiaľ ide o formáciu Kasabian zo známého futbalového mesta Leicester, tak niekoľkonásobní držitelia NME Awards vydávajú svoju očakávanú šiestu štúdiovku For Crying Out Loud práve dnes a vypočuť sa dá napríklad na Deezeri.

„Môžeme sa prichystať na veľký zážitok a gitarový príval energie. O popularite Kasabian svedčí aj to, že na ich samostatný minuloročný koncert v Británii dorazilo 50 000 fanúšikov,” hovorí s nadšením programová riaditeľka festivalu Barbora Šubrtová, ktorá sa mimoriadne teší aj na českú festivalovú premiéru Stinga. Ten do Prahy príde s čerstvým albumom 57th & 9th a bude to v tej dobe jeho jediný koncert v  česko-slovensko-rakúsko-maďarskom regióne. Ďalšie mená z bohatého hudobného programu zahŕňajú napríklad islandských GusGus, populárneho dídžeja a producenta Solomuna, psychedelických Birth of Joy, etiópsku Arethu Franklin – Ester Rada, či české hviezdy ako David KollerMonkey Business. Na festivale nebudú chýbať ani slovenské mená, ktoré organizátori zverejnia už čoskoro.

Prague Metronome Festival sa hudobnej verejnosti premiérovo predstavil minulý rok s headlinermi Iggym Popom, Kooks či Foals a rýchlo sa vyprofiloval ako festival s veľkým potenciálom, ktorý prináša unikátne hudobné zážitky spolu s diváckym komfortom a kvalitnými službami. Novinári vyzdvihovali kvalitnú českú i zahraničnú dramaturgiu, miesto aj zázemie. V tom bude pokračovať aj druhý ročník. Našou výhodou je, že ponúkame návštevníkom mestský festival so službami a pohodlím, ktoré idú ruka v ruke s ponukou služieb, servisom a zážitkami, ktoré poskytuje iba hlavné mesto Praha. Na druhej strane náš areál, umiestnený čiastočne v zeleni a v zábavnom parku, navodzuje správnu festivalovú atmosféru,“ hovorí a pozýva riaditeľ festivalu David Gaydečka.

Predpredaj na Prague Metronome Festival v dátumoch od 23. do 24. júna 2017 je k dispozícii v cene od 70 eur na oba dni na oficiálnej stránke podujatia.

Web festivalu: https://www.metronomefestival.cz/cz/
Vstupenky: https://www.metronomefestival.cz/cz/tickets.html

Metronome Festival Prague
23.–24. 6. 2017
Areál Výstaviště Holešovice, Praha, Česká republika
www.metronomefestival.cz

Zdroj: MFP