Martin Harich vydává album Pátram s osobní zpovědí o jeho pouti životem!

Martin Harich, který tuto neděli odstartoval svoji účast ve druhé sérii show slovenské TV Markízy Tvoja tvár znie povedome, vydává novou desku s názvem Pátram. Toto album navazuje po dvou letech na Martinovo poslední akustické CD. Posluchačům přináší emocionálně nabité texty a upřímnou osobní zpověď. Vydání desky doprovází klubové turné Red head tour, během kterého Martin odehraje 15 koncertů po celé ČR.

Martin Harich vydává nové EP album, které navazuje na tři předchozí desky Očko G2 akustik stage (2014), Nech (2013) a Pribeh snov (2011). „Tato deska musela uzrát, skladby na ní jsem pečlivě a dlouho vybíral i aranžoval: Představují moji životní pouť za poslední 2 roky,“ říká Martin.

martin-harich-gal_8241

Album obsahuje 5 skladeb, z nichž dvě – titulní Pátram a Kam sa to podelo, jsou úplně nové. Doplňují je 3 vybrané singly, které byly dosud vydány jen v elektronické podobě. V albu se Martin po několika vydaných anglicky zpívaných písních vrací ke své rodné slovenštině, která mu je nejbližší.

Fotka na přebalu desky, která pochází z Martinovy pouti do Santiaga de Compostella, předznamenává i výběr skladeb. Cestu absolvoval Martin přesně před dvěma lety a prošel během ní o samotě pěšky přes 700 kilometrů. Všechny písně mají silný textový základ, jsou plné emocí a Martinových osobních zpovědí. V písních přináší Martin vlastní texty, hudbu i aranže. Výjimkou je pouze skladba Tichý večer, ve které autor zhudebnil báseň padlého povstaleckého básníka Marcela Herza.

martin-harich-patram

Obsah alba

První skladbou je klavírní balada Kde bolo tam bolo, kterou Martin vydal jako singl těsně po svém návratu z poutě do Santiaga a která je jeho osobitým pohledem na současný svět. Ústředním songem desky je nově vydaná píseň Pátram, která je lyrickou baladou o hledání vlastního smyslu života. Dynamiku vnáší do alba druhá novinka – rytmicky výrazná skladba Kam sa to podelo, následovaná písní Čo potom, kterou napsal Martin pro svoji přítelkyni, a která dozrála při jeho loňské cestě do Číny. Vyvrcholením alba je skladba Tichý večer, která je zhudebněnou básní padlého partyzána a vznikla pro příležitost oslavy 70. výročí Slovenského národního povstání. Tato skladba bude také součástí pásma, které doplní připravovaný film o historii SNP.

Připravované koncertní turné

Závěr tohoto roku bude patřit klubovému turné Red head tour, které Martin absolvuje se dvěma dalšími interprety – Pavlem Calltou a Jakubem Děkanem. Turné obsahuje celkem 15 koncertů a české publikum tak bude mít možnost slyšet osobně kromě stávajícího repertoáru také koncertní verze písní z alba Pátram. Turné startuje Martin 19. října v Plzni v klubu Anděl Café a další koncerty odehraje například v Praze v Music clubu La Loca nebo v Ostravě v klubu Barrák. Kompletní program turné a dalších koncertů naleznete na stránkách https://martinharich.sk/koncerty.php.

Deska vychází ve vlastním vydavatelství HARIX, s.r.o. a bude k dostání priamo v obchodoch, na všech koncertech a spolu se staršími alby také na e-shopu https://shop.martinharich.sk/.

Zdroj: Warner Music