Martin Harich trávi jeseň s kapelou na NECH Tour 2013.

Martin Harich má koncertnú jeseň. Zatiaľ, čo v prvej polovici roka finišoval a pokrstil svoj druhý štúdiový album NECH!, druhá polovica roka sa pre speváka nesie v znamení cestovania a koncertov. Len pred pár dňami odštartoval s kapelou NECH! Tour 2013, počas ktorého fanúšikom naživo predstavuje skladby z novej dosky.

Jeseň v znamení koncertov aktuálne prežíva spevák Martin Harich. Len prednedávnom absolvoval nezabudnuteľný koncert v pražskej Lucerne ako predskokan legendy Modern Talking. „Zahrať si pred Modern talking bola pre mňa a moju kapelu Musitany hope veľká výzva. Chalani-muzikanti boli úplne v pohode, navyše sme si zahrali pred naplnenou Lucernou, ktorá ma sama o sebe nezabudnuteľnú atmosféru. Bál som sa, ako nás ľudia príjmu, pretože išlo o úplne inú vekovú skupinu, ale bol som veľmi príjemne prekvapený,“ zhodnotil spevák, ktorý si vzápätí  vychutnal akustické vystúpenie v rámci série akustických šou G2 Accoustic Stage v pražskej Retro Music Hall, kde vystúpil i Voxel, Vypsaná Fixa a Michal Hrůza s kapelou. „Odohrali sme špeciálnu verziu nášho koncertného programu v akustickom aranžmáne. Na toto vystúpenie, ktorého záznam sa už čoskoro objaví aj na DVD, sme sa pripravovali takmer pol roka. Zapojili sme vokalistku, akordeón a všetky sample sme nechali doma. Mne osobne je takáto forma, čisto od srdca najbližšia. Preto aj na niektorých zastávkach nášho turné zahráme práve v unplugged verzii,“ prezrádza Martin. Koncert už bol odvysielaný aj v TV Očko, a týmto sa chcem nesmierne poďakovať za obrovské množstvo povzbudivých správ a komentárov. Je to pre nás veľké  pohladenie na duši a zároveň nakopnutie do budúcna – pretože naša muzika tu bude vždy pre tých, ktorí tu budú pre ňu!

Po dvoch absolútne odlišných a úspešných koncertoch v Prahe odštartoval Martin turné k svojmu druhému štúdiovému albumu NECH Tour 2013. Prvý koncert odohral so svojou kapelou Musitany Hope taktiež na českej pôde, v Plzni. Vyšlo to tak prirodzene, že sme začali u našich bratov Čechov. Celkovo sa v ČR vyskytujeme oveľa častejšie ako doma, aj keď celkom neviem, či je to dobre alebo zle. Určite však nie sme jediní slovenskí muzikanti, ktorí to takto cítia. Aj napriek tomu, že na Slovensku naša hudba nemá v médiách zďaleka toľko priestoru, koľko v ČR, koncerty si vždy užívame plnými dúškami spolu s ľuďmi pod pódiom. Asi to bude tým, že sa Slováci aj tak stále chcú baviť na svoju vlastnú domácu muziku. Čiže, všetci ste pozvaní a tešíme sa na Vás!“ odkazuje Martin fanúšikom. Po úvodnom plzenskom koncerte nasleduje slovenská časť turné. Tá sa začína už tento piatok v Bratislave, kde s kapelou podporí Ligu proti rakovine a jej Deň jabĺk. Do konca roka ešte Musitany Hope odohrá koncerty NECH Tour 2013 v Spišskej Novej Vsi, Prievidzi, Liptovskom Mikuláši a v Skalici. Ako informoval manažment speváka, turné by si radi predĺžili pridaním koncertov začiatkom budúceho roka, kedy by chceli opäť zavítať do Českej republiky.

Termíny a miesta NECH Tour 2013:
19.10.   Plzeň – OC Borská Pole
25.10.   Bratislava – OC Eurovea
27.10.   Spišská Nová Ves – OC Madaras
09.11.    Prievidza – OC Korzo
15.11.   Liptovský Mikuláš – OC STOP.SHOP.
07.12.    Skalica – OC MAX

Zdroj: SOUL FOR SHOW
Foto: archív M.H.