Marpo singlem Welcome to Nashville oznamuje velkolepé album Cowboys & Dreamers.  Spolupracoval na něm s hvězdnými jmény americké hudební scény

Marpo do světa posílá singl Welcome to Nashville, který dává sympaticky a možná i překvapivě vzpomenout na zvuk velkých rockových kapel, a poutá na v pořadí už deváté album. Na to se jeho příznivci můžou těšit už v druhé polovině července. Jak napovídá název tracku, nová studiovka vznikala v kolébce country, americkém městě Nashville, a ponese příznačný název Cowboys & Dreamers. Její křest pak proběhne 17. srpna v Ledárnách Braník. Welcome to Nashville dostalo i vizuální podobu, videoklip bude ke zhlédnutí již dnes večer na YouTube.

Novou desku plnou tvrdých kytar, country, ale i elektra, nahrál Marpo v legendárním studiu Blackbird v Nashvillu, hlavním městě státu Tennessee. „Přivezl jsem opravdový klenot,“ začíná Marpo s povídáním o novince, na kterou je po právu pyšný. O mix se postural Clint Murphy a o master v Nashvillu Ryan Smith, který spolupracuje s největšími hvězdami USA, a na albu nechybí ani stopa slavného amerického rappera Struggle Jenningse. „Setkání s ním bylo určitě životním zážitkem!“ vzpomíná s nadšením.

Screenshot

Produkce alba se už po šesté ujal Marcus Tran. „Spousta mých kolegů a muzikantů se diví, proč jezdíme točit do USA, když studia už dnes máme v obdobný kvalitě v celé Evropě. Jde ale o to, že jsi v jiným prostředí,“ myslí si kytarista a producent. Podotýká, že práce s profesionály z USA určujícími celosvětový trend je pro umělce inspirující a dokáže je vymanit ze zajetých kolejí.

Screenshot

„Já tu nechal všechno, neskutečně mě to bavilo a jsem vděčnej za tuhle nezapomenutelnou zkušenost,“ pochvaluje si Marpo. Vůbec poprvé můžou fanoušci jedinečné album pořídit na TroubleGang Festu 13. července v Benátkách nad Jizerou. Oficiální představení pak proběhne 17. srpna v rámci Prague Open Air v Ledárnách Braník. „V Nashvillu jsme zapustili kořeny, na podzim se sem totiž vrátíme. Bylo nám nabídnuto hrát na showcase místního nahrávacícho studia a být součástí songwriting campu!“ uzavírá rapper s úsměvem a zve k poslechu novinky Welcome to Nashville, k níž bude dnes večer ke zhlédnutí i videoklip na YouTube.

Marpo – Welcome To Nashville ft. Struggle Jennings
STREAMINGOVÉ SLUŽBY

www.facebook.com/mcmarpo/
www.instagram.com/mcmarpo/

TS