Majsterka improvizácie Gabriela Montero vystúpi 23. júna na Viva Musica! festivale.

Pôvodom venezuelská klaviristka Gabriela Montero patrí nepochybne k najzaujímavejším zjavom na medzinárodnej klasickej hudobnej scéne a kritici jej majstrovskú techniku, zmysel pre sviežu interpretáciu klasických diel a výnimočný improvizačný talent vychvaľujú do nebies!

„Vždy sa spájam s publikom jedinečným spôsobom a oni sa spájajú so mnou. Pretože improvizácia je veľkou súčasťou mojej osobnosti, je to aj najprirodzenejší a najspontánnejší spôsob akým sa viem vyjadriť“, hovorí. Či už hrá recitál alebo koncert, Gabriela pravidelne vyzýva ľudí, aby jej predspievali tému, na ktorú potom improvizuje.

Už ako päťročná vystúpila na svojom prvom koncerte a ako osemročná hrala s orchestrom.

Spolupracovala s najväčšími svetovými orchestrami (New York Philharmonic, Los Angeles Philharmonic, Chicago Symphony, Pittsburgh Symphony, Cleveland Symphony Orchestra a i.) a pod taktovkou takých dirigentských osobností, akými sú napr. Claudio Abbado, Gustavo Dudamel, Lorin Maazel alebo Leonard Slatkin. V roku 2008 účinkovala na pozvanie Bieleho domu na inaugurácii amerického prezidenta Baracka Obamu a okrem mnohých prestížnych ocenení je aj čerstvou držiteľkou Rockefeller Award za výnimočný prínos v umení za rok 2012.

Na Slovensku sa predstaví po prvýkrát so sólovým recitálom v rámci Viva Musica! festivalu, 23. júna v Starej Tržnici. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.sk. Do konca mája si ich môžete zakúpiť za cenu 20 EUR. Potom sa ceny vstupeniek budú zvyšovať. /Voľné sedenie/.

Ďalšími už potvrdenými účinkujúci Viva Musica! festivalu sú zoskupenie Mozart Group (22.júna/Hlavné námestie) a Hiromi Uehara (24.júna/ Stará tržnica)

Viac informácií nájdete na: www.vivamusica.sk

Zdroj: Viva Musica! festival 2013