Majk Spirit druhým Slovákom vo vesmíre? Aký projekt sa skrýva za tajomným hashtagom #starboy?  

Fanúšikovia Majka Spirita sú už zvyknutí na to, že ich obľúbený raper rád dvíha latku kvality a kreativity s každým svojím novým projektom. V posledných rokoch zaujal a prekvapil čiernym a bielym dvojalbumom, ktorý z neho urobil hlas generácie Y, biografickou knihou či vlastným parfémom One Spirit.

Najnovšie sa okolo mena Majk Spirit skloňuje tajomný hashtag #starboy. Raper svoj nový projekt teasuje už niekoľko dní, o detailoch, však zatiaľ mlčí a neprezrádza nič konkrétne. Nie je jasné, či ide o názov jeho najnovšieho singla, klipu či dokonca ďalšieho sólového albumu, ktorého vydanie avízuje už dlhšie. Isté je len jedno, že pri rôznorodosti Majkových projektov z posledných rokov už vôbec nemusí ísť iba o čisto hudobný projekt…

V súvislosti s projektom #starboy raper zverejnil na svojich sociálnych sieťach počas posledných dní sériu tajomných nápovied. V piatok 11. mája to bol status “18. 5. 2018 letím do vesmíru.“ O päť dní neskôr, v stredu 15. mája nasledovala spoločná fotografia so slovenským kozmonautom Ivanom Bellom s komentárom: “Tento Pán je Plukovník Ing. Ivan Bella, prvý a jediný Slovák, ktorý bol vo vesmíre… ZATIAĽ!!! Schváľne si tipnite, kto bude ďalší?”

Spoločným menovateľom oboch záhadných statusov Majka Spirita je iba spomínaný tajomný hashtag #starboy a dátum 18. 5. 2018, ktorý sa v nich objavuje. Fanúšikovia sa teda pravdepodobne práve v ten deň dozvedia, s akým nečakaným projektom prekvapí ich obľúbený raper tentokrát.

Dnes, dva dni pred skloňovaným dátumom 18. 5. 2018 raper prezrádza v poradí tretiu nápovedu – v súvislosti s projektom #starboy sa údajne pred pár týždňami ocitol v Kennedyho vesmírnom stredisku na americkom Myse Canaveral – najznámejšom kozmodróme na svete, z ktorého štartujú do vesmíru raketoplány NASA…   

Kennedyho vesmírne stredisko (John F. Kennedy Space Center)

Kozmodróm NASA na Myse Canaveral na Floride v USA funguje od roku 1962, je 55 km dlhý a 10 km široký, má rozlohu až 567 km² a pracuje tu približne 17 000 zamestnancov. Z Kennedyho vesmírneho strediska sa uskutočnila prevažná väčšina významných štartov a vesmírnych misií, vrcholom bolo vypustenie rakety Apollo 11 na Mesiac s ľudskou posádkou (20. júl 1969). V súčasnosti priťahuje Kennedyho vesmírne stredisko pozornosť vďaka vizionárovi Elonovi Muskovi a jeho súkromnej kozmickej spoločnosti SpaceX, ktorá z Mysu Canaveral odpaľuje svoje rakety v rámci testovacej fázy kolonizácie Marsu. Najnovšie tu SpaceX odpálila 6. februára 2018 na prvý skúšobný let najsilnejšiu a najdokonalejšiu nosnú raketu súčasnosti Falcon Heavy. 

Plukovník Ing. Ivan Bella

Bývalý slovenský stíhací pilot a prvý slovenský kozmonaut letel do vesmíru v roku 1999 ako 385. človek zo Zeme. V auguste 1998 ho vybrali za člena hlavnej rusko-francúzsko-slovenskej posádky 27. expedície na orbitálnej stanici Mir, ktorá odštartovala 20. februára 1999. Vo vesmíre strávil 7 dní, 21 hodín a 56 minút. Od júna 2004 pôsobil ako vojenský pridelenec na veľvyslanectve SR v Moskve. Od roku 2013 pôsobí ako vojenský pridelenec na veľvyslanectve SR v Kyjeve. Je nositeľom hodnosti Plukovník Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. V roku 1999 mu prezident Rudolf Schuster prepožičal štátne vyznamenanie, vojenský Rad Ľudovíta Štúra I. triedy. V roku 2001 bola na jeho počesť pomenovaná planétka (22901) Ivanbella.

Viac info:  
www.majkspirit.sk
www.facebook.com/MajkSpirit
www.instagram.com/majkspirit 

Zdroj: TS