Majáles Ostrava: 1. vlna interpretov.

Majáles-studentské oslavy příchodu jara. Každý rok organizovaný studenty Vysoké školy báňská –   Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

Už 7.května 2020 proběhne 26. ročník Ostravského Majálesu. Stejně jako loni se bude festival konat na Slezkoostravském hradě. Těšit se můžete na 4 scény, 26 vystoupení, bohatý doprovodný program a celkem 12 hodin hudby!

Majáles Ostrava již zveřejnil několik interpretů. Na hlavní stagi bude vystupovat Pokáč a těšit se můžete také na Prago Union, UDG, Tune Circus a z Ostravských kapel se představí Self made a Butterfly Kiss a spousta dalších interpretů, kteří ještě nebyli představeni.

První vlna předprodeje vstupenek je již vyprodaná, nyní je spuštěna druhá vlna a lístky můžete zakoupit na webových stránkách Majálesu http://www.majalesostrava.cz/vstupenky/. Ale pozor! Počet lístků je omezený, tak dlouho neotálejte.

Další informace můžete sledovat na Facebookových stránkách
https://www.facebook.com/events/427186781396927/. 

Nebo na webových stránkách Majálesu http://www.majalesostrava.cz/

Na Majálesu Ostrava 2020 vystoupí…

POKÁČ, je český písničkář a textař hrající na kytaru a ukulele. Ve jeho písničkách se často vyskytuje ironie, nadsázka a sarkasmus. Témata běžného života jsou často jádrem jeho textů. Pokáč patří mezi první české interprety propagující svou hudební tvorbu na Youtube.

SELF MADE. Pop rocková kapela z Ostravy působící od roku 2015. Zakladatelem a zároveň autorem všech písní je René Matlášek, který získal za svou autorskou tvorbu i ocenění na The World Championships Of Performing Arts, v Los Angels.

Prago Union, je pražská hip-hopová skupina založená okolo roku 2002. V současnosti působí ve složení Kato a DJ Maro z kapely Gambrz Reprs. Skupina nahrává ve vlastním studiu Strojovna.

UDG je česká pop rocková hudební kapela pocházející z Ústí nad Labem. V roce 2004 zvítězili v soutěži Coca Cola Popstar, následně vydali čtyři studiová alba: Ztraceni v inspiracíchBuď a NebeAutoportrét a Akrobat.

Tune Circus je německá rocková kapela mající za sebou nespočet vystoupení po celém Německu i v zahraničí. V roce 2010 se skupina stala podle rozhlasové stanice SWR / DAS Ding „hudebním objevem roku.“ Následující rok skupina získala cenu „German Rock and Pop Award.“ 

Butterfly Kiss. Crossoverová formace z Havířova vznikla v roce 2010 a prošla několika změnami až do dnešní podoby. Kapela zručně kombinuje zvuk osmistrunné kytary a elektronické samply. Výrazný hlas zpěvačky Paulee pak hudbě dodává potřebnou razantnost. Výsledkem je žánrové nezařaditelná hudba, která si ale s každým koncertem získá nové fanoušky.

Zdroj: TS