Lunatic Gods majú nový klip a chystajú nový album.

Slovenský folk/blackmetalový LUNATIC GODS prichádzajú s novým klipom a na rok 2016´chystajú album inšpirovaný ich rodným Turcom. Aktuálne pracujú na novom albume a pred pár dňami, v čase zimného Slnovratu predstavili svoj nový videoklip k piesni „Kračúň“.

Hovorí gitarista Luboslav „Zimný Slnovrat – tajomný čas, ktorí nás núti aspoň na chvíľku sa zamyslieť a zastaviť. Mám tieto dni veľmi rád. Naši predkovia a Slovanské národy práve v tieto dni slávili životodarnú energiu Slnka, prestali mať strach zo zimy a tešili sa z pribúdajúcich lúčov. A či chceme alebo nie, ich energia v nás pretrváva dodnes. Preto v tieto sviatočné dni, kedy sa rodí nová podoba Slnka cítime akési silnejšie puto k rodine, tíšime hádky a spory, a máme k sebe akosi bližšie. A náš spevák Emko, kráčajúci v klipe lesmi a chotármi nášho rodného kraja, akoby toto všetko vyjadil. V tých záberoch je priam stelesneným pokoja a radosti zo života…“

LUNATIC GODS chystáme nový album...

Luboslav pridáva pár slov aj k chystanej dlhohrajúcej novinke s pracovným názvom „Muzika z Turčianskych lesov a lúk“: „Nápadov je veľa, v kapele aktuálne vládne úžasná tvorivá atmosféra, piesne nám rastú pod rukami a ja mám z toho obrovskú radosť. Do tej muziky sa snažím dostať všetky svoje pocity, ktoré mnou hýbu zakaždým, keď sa hrdo pozriem na kopce Veľkej i Malej Fatry. Kraj v ktorom je žijeme, je pre nás tá najsilnejšia inšpirácia! Táto zem je naša matka, bez nej by nebolo národa ani nás…“.

Po úspešnom v koži balenom cd „Slnovraty“ kapela chystá opäť niečo špeciálne. „Áno, chystáme knihu fotiek, ktorá bude súčasťou nového albumu a bude plná prác od nášho Janíka (perkusie a tympány), z jeho potuliek po Turčianskej záhradke. Pár záberov bude aj od ostatných členov kapely. Všetci sa radi túlame po horách. Je v nich ukrytá naša minulosť a púť našich predkov. A práve tí verili, že skaly sú kosti matky zeme, tráva jej vlasy a rieka jej žily…“.

CD kapela plánuje nahravať v priebehu roka 2016. „Uvidíme jak to pojde, nie je sa kam náhliť. Po všetkých tých rokoch naháňania sa za najlepším zvukom gitár, bicích či masteringom ktorí tlačí:), som si uvedomil, že najdôležitejšia je práve atmosféra. A tú nedosiahneš ani v najdrahších profi štúdiách – prichádza len s pokorou, pokojom a keď v kapele panuje atmosféra priateľstva. Vtedy sa aj hviezdy zvyknú spojiť do správneho znamenia a muzikantské duše sa rozozvučia a súznia. Pevne verím, že na siedmom albume Lunatic Gods práve toto budú fanúšikovia cítiť…“.

https://bandzone.cz/lunaticgods
https://www.facebook.com/lunaticgods/?fref=ts

Zdroj: Lunatic Gods