Lukáš Oravec Quartet zahajuje koncertú sezónu pre živé publikum.

Lukáš Oravec Quartet zahajuje koncertú sezónu pre živé publikum v spolupráci s popredným americkým pianistom Dannym Grissettom. Projekt vystúpi na troch festivaloch doma a v českej republike. Na jednom z festivalov v českých Dalešicích vystúpi aj známa maďarská jazzová speváčka Nikoletta Szőke. Turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

WARM UP TOUR 2021
26.6. Žilina
28.7. Trnava
20.8. Dalešice (feat Nikoletta Szőke)

LUKÁŠ ORAVEC QUARTET 

  • Lukáš Oravec – trúbka       
  • Danny Grissett – piano
  • Marián Ševčík – bicie 
  • Tomáš Baroš – kontrabas
  • Nikoletta Szőke – spev

Formácia vznikla v roku 2012 a odohrala rozsiahlu šnúru klubových a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva v poradí druhý album „Piotrology“ a v roku 2016 tretí album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na Radio Head Award 2017 a vyhral cenu ESPRIT 2016 za najlepší jazzový album roku. Lukáš Oravec vydáva album svojho big bandu „LIght Of Blue“, s ktorým aktuálne prevzal Radio Heads Award za najlepší alebum roku 2020. Quartet spolupracoval s množstvom hudobníkov vrátane Grammy ocenenými muzikantmi, ako Bob Mintzer, Aaron Goldberg, Seamus Blake, Wayne Escoffery, Danny Grissett, Vincent Herring, Rick Margitza, Vincent Herring, Kálmán Oláh a mnohími ďalšími. Quartet spolupracuje taktiež v rozšírenom projekte s telesami vážnej hudby, so Štátnym Komorným orchestrom Žilina a s Moravskou Filharmóniou. 

„Lukas Oravec is a wonderful young trumpet player who plays and writes with lots of fire and creativity. His music has a distinctive sound as does his playing. He and the musicians Lukas surrounds himself with are a force to be reckoned with. I think you will enjoy this wonderful music as well as hearing the band play live“

Zdroj: TS