LUKAS ORAVEC QUARTET vyrážajú na turné.

Slovenský jazzový trumpetista Lukáš Oravec je so svojim Quaretom a špesiálnymi hosťami v Októbri a Novembri 2019 na turné po Slovensku a v Čechách. S projektom absolvuje sedem koncertných a festivalových vystúpení. V jeho Quartete tento krát privíta dve svetové hviezdy, amerického saxofonistu Seamus Blake a pianistu Danny Grissett. Projekt dopĺňa popredný slovenský bubeník Marián Ševčík a najvyťaženejší český kontrabasista Tiomáš Baroš. Po turné kapela zavíta do štúdia a bude pracovať na novom albume. 

LUKAS ORAVEC QUARTET feat SEAMUS BLAKE & DANNY GRISSETT

  • Seamus Blake (USA) – saxophone
  • Lukáš Oravec (SK) – trumpet
  • Danny Grissett (USA) – piano
  • Tomáš Baroš (CZ) – bass
  • Marián Ševčík (SK) – drums

Termíny turné:
25.10. – Přerov, Československý jazzový festival  (CZ)
26.10. – Žilina, Bratislavské Jazzové Dni (SK)
27.10. – Nižný Kubín, Kubínska Hudobná Jeseň (SK)
28.10. – Považská Bystrica (SK)
29.10. – Kolárovo (SK)
30.10. – Šahy (SK) 
1.11. – Piešťany (SK)
2.11. – Recording Session (CZ)
3.11. – Recording Session (CZ)

Formácia Lukáš Oravec Quartet (SK/CZ) vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý získal cenu „ESPRIT“ za najlepší slovenský jazzový album roku 2013.

V Roku 2015 vydáva dva albumy. Album „Piotrology“ Lukáš Oravec Quartet feat Vincent Herring (USA) a album Kulosaari, ktorý získal nomináciu na cenu Radiohead Award 2015. V roku 2016 vydáva najnovší album kvarteta „Ali“, ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head 2017 a zároveň získal cenu „ESPRIT“ za najlepší slovenský jazzový album roku 2016, čím sa stal najviac oceneným jazzovým projektom za posledných päť rokov.

Quartet spolupracuje s najlepšími telesami a hudobníkmi z európskej či americkej jazzovej scény: Aaron Goldberg, Rick Margitza, Vincent Herring, Andy Middleton, Danny Grissett, Wayne Escoffery, Kalmán Oláh, Piotr Wylezol, Gabor Bolla, Štátny komorný orchester Žilina, Moravská filharmónia a s mnohými ďalšími…

Turné podporil z verejných zdrojov formou dotácie Fond na podporu umenia.

Zdroj:TS