LUKÁŠ ORAVEC ORCHESTRA – LIGHT OF BLUE

Slovenský trubkár Lukáš Oravec, vydáva debutový album medzinárodného jazzového orchestru.V 13 člennom zoskupení účinkujú najlepší hudobníci z Česka, Bulharska, USA, Ruska a Slovenska. Nahrávanie sa uskutočnilo v štúdiu Orlí v Brne. Orchester predstavil deväť autorských skladieb troch členov orchestra.

Významným aranžérskym vkladom prispel pôvodom ruský kontrabasista Pavel Klimashevski, ktorý sa ujal aj pozície dirigenta. Pozvanie k spolupráci prijal významný americký saxofonista Andy MIddleton, ktorý sa predstavil ako popredný sólista orchestra. Na albume spolupracovali domáci aj zahraničný aranžéri ako Miroslav Hloucal, Martin Uherek, Pavel Klimashevsky, Łukasz Rakalski a Luboš Soukup. Účinkujú: Juraj Bartoš, Miroslav Nováček, Andy Middleton, Pavel Klimashevsky, Marek Kotača, Radek Zapadlo, Pavel Zlámal, Lukáš Oravec, Petr Hnětkovský, Richard Šanda, Ivan Melin, Marián Ševčík, Ľudovít Kotlár a Peter Korman. Album je venovaný pamiatke člena orchestra, saxofonistovi Rostislavovi Frašovi.

„Zaranžovanie a prekomponovanie autorských skladieb a ich verejné uvedenie podporil z verejných zdrojov formou dotácie Fond na podporu umenia“
„S finančným príspevkom Hudobného Fondu“

www.lukasoravec.com

Zdroj: TS