Lucia Šoralová a Michal Horáček predvedú šansóny naživo!

Fanúšikovia šansónu sa majú na čo tešiť! Na slovenské turné vyráža pokračovateľka Hany Hegerovej! Presne tak označujú speváčku Luciu Šoralovú, ktorá zahrá v šiestich slovenských mestách. Na koncertoch predstaví kritikmi ocenený album „O lásce, cti a kuráži“, ktorý vznikol v spolupráci s Michalom Horáčkom.

Lucia Šoralová je nielen výborná speváčka, ale aj talentovaná skladateľka. To dokázala zhudobnením básní  textára Michala Horáčka. Výsledkom je ich spoločný československý šansónový album „O lásce, cti a kuráži“, ktorý Lucia predstaví slovenským fanúšikom naživo!

„Na turné sa veľmi teším! Na Slovensku som s kapelou už veľmi dlho nebola. Zahráme skoro všetky piesne z nášho nového albumu „O lásce, cti a kuráži“ a tiež piesne, ktoré sa na album nedostali.  Nevynecháme ani skladby z predošlých albumov a pár obľúbencov ako Zuzku Navarovú či Hanu Hegerovú…“ Plánuje Lucia Šoralová.

Lucia spieva texty Michala Horáčka nesmierne presvedčivo. Kritici ju právom označujú za budúcnosť českého a slovenského šansónu. Chválou na drobnú speváčku s mocným hlasom nešetrí ani samotný autor textov Michal Horáček, ktorý bude na koncertoch v Bratislave a v Nitre vystupovať ako exkluzívny hosť.

„Nepochybujem o tom, že Lucia je osobnosť, ktorá českú šansónovú scénu obohacuje a týmto albumom obohatí ešte výraznejšie.  Česká kritika album vychválila tak, ako žiadny iný album, na ktorom som sa podieľal za celý svoj život.“ Skonštatoval Michal Horáček.

Šarmantnú speváčku bude na turné sprevádzať skupina La Alma v zložení Aleš Háva – piáno, Matěj Černý kontrabas a Michal Mihok – akordeón.

„Názov La Alma som odvodila od španielskeho slova el alma, čo znamená duša. Okrem toho sú v názve začiatočné slabiky mien chalanov.“

Najdôležitejším prvkom všetkých koncertov je Šoralovej prejav, energia a celkové precítenie jednotlivých skladieb. V jej prípade totiž platí, že počuť ju spievať nie je to isté, ako vidieť ju spievať.

„Koncertov je iba šesť, najmä kvôli Rebečke. Rozhodla som sa, že ju vezmem so sebou a pôjde s nami aj jej opatrovateľka a moja kamarátka, ktorú máme obe veľmi rady. Takže to vlastne bude krásny výlet, počas ktorého si ešte zahráme koncerty!“ Teší sa čerstvá mamička Lucia Šoralová.

Luciin výnimočný  prejav, osobnú charizmu, krásne texty a podmanivú hudbu v podaní kapely  La Alma si môžete vypočuť v šiestich mestách. V Bratislave navyše čaká divákov prekvapenie v podobe exkluzívneho vína Elesko. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal, ticketart a v miestnych pokladniach.

24.4. Bratislava  – Ateliér Babylon *
25.4. Nitra – Staré divadlo Karola Spišáka *
28.5. Žilina – Hotel Holiday Inn
29.5. Martin – Slovenské komorné divadlo
30.5. Banská Bystrica – Divadlo Štúdio Tanca
31.5. Nové Mesto nad Váhom – Blue Note – Jazz & Music restaurant
*hosť: Michal Horáček

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: René Miko