Luca Vullo – Talianske gestá medzi stereotypmi, jazykom a kultúrou.

Projekcia dokumentárneho filmu režiséra Lucu Vulla s názvom „La voce del corpo“ (Hlas tela, rok 2011, 60 min., v pôvodnom talianskom znení) dňa 17. februára o 10.00 hod. kine Lumière –Bratislava, po ktorej bude nasledovať neformálna prednáška o talianskej gestikulácii.

La voce del corpo je zábavný dokument o sicílskych, ale aj všeobecne talianskych gestách, ktorý napísal a režíroval Luca Vullo vďaka spolupráci s regiónom Sicília a Sicilia Film Commission.

Film je užitočnou cestou za spoznaním zvláštnych šifier, akými sú talianske gestá. V dokumente vystupuje niekoľko osobností zo sveta kultúry a showbiznisu, ako napr. Pippo Baudo, Emma Dante a Mimmo Cuticchio.

V dokumente okrem toho zaznejú skladby od kapiel ako Agricantus, Tinturia a Ipercussonici, čiže striktne sicílskych hudobníkov, prispievajúcich k filmu, ktorý je z umeleckého hľadiska čisto „Made In Sicily“ .

Luca Vullo je všestranný umelec inklinujúci najmä k filmu a audiovizuálnemu umeniu, ktorý je charakteristický svojou citlivosťou k sociálnym a antropologickým témam. Jeho diela vynikajú originalitou, kreativitou a technickou zručnosťou v každej fáze produkčného procesu.

Vstup voľný do vyčerpania kapacity sály.

Zdroj: Taliansky kultúrny inštitút