LONGITAL SUITA ZAČNE TURNÉ UŽ TÚTO SOBOTU V TRNAVE.

Kapela Longital prednedávnom zverejnila videoklip ku skladbe Divokov sláčikovej úprave. Išlo o predzvesť pripravovaného turné Longital Suita, v rámci ktorého skupina odohrá päť koncertov so sláčikovým kvartetom. Ten najbližší je naplánovaný už túto sobotu v trnavskom Malom Berlíne. Skladba Divoko tiež symbolicky vychádza v čase, kedy sa rovnomenný album Longitalu dočkal vydania na platni.

Longital Suita je projekt, kde longitálske piesne charakteristické emočnosťou i snovosťou naberajú v kompozíciách so sláčikovými úpravami ešte živelnejší rozmer a magickú atmosféru. Zoskupenie vzniklo v septembri 2015 pre festival komornej hudby Konvergencie a neskôr sa predstavilo aj na festivale Radio_Head Awards či na Pohode.

V nasledujúcich týždňoch budú mať fanúšikovia art popu možnosť zažiť zostavu Shina(spev, basgitara, slák), Dano Salontay(gitary, slák, vokály), Marián Slávka(bicie, piano), Slavo Solovic(viola), Fero Ferienčík(husle), Milan Adamec(husle) a Matej Tkáč(violončelo)na vystúpeniach po Slovensku, pričom napríklad lístky do Bratislavy sa míňajú expresne.

Na blížiacich sa koncertoch odznejú skladby z albumu Longital Suita a priestor dostanú i nové verzie piesní z posledného albumu Divoko, ktorý čerstvo vychádza v podobe vinylu. LP je dostupné na stránkach vydavateľstva Slnko Records sa tiež počas koncertného turné.  

Vstupenky na šnúru Longital Suita nájdete v sieti Ticketportal a v Bratislave, Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici môžete kúpiť aj graficky špeciálne spracované a vytlačené lístky na miestny koncert v predajni Artforum. Ako bonus k tomu ostanete CD Longital Suita s 30% zľavou.

Turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

LONGITAL SUITA 2018:
13.10.2018 Trnava, Malý Berlín
14.10.2018 Košice, Kasárne/Kulturpark
15.10.2018 Žilina, Bábkové divadlo
19.10.2018 Bratislava, Nová Cvernovka
20.10.2018 Banská Bystrica, Záhrada/Barbakan festival

Predpredaj lístkov na turné: https://www.ticketportal.sk/Event/Longital_Suita
Longital Suita – Divoko Live at Radio_Head Awards Festival: https://youtu.be/Wp3G2GuAwSk
Longital Suita album: https://www.slnkorecords.sk/longital/longital-suita
Longital Suita stream: https://open.spotify.com/album/49c2ZXvztoN77m13MoA09T?si=335Qdo0ESl62HMvIDtFCgg
Longital Divoko LP: https://www.slnkorecords.sk/longital/divoko
Viac o Longital: https://longital.com

Zdroj: Slnko records