LOLA MARSH SA K NÁM VRÁTIA V MARCI 2020 – PRÍDU AJ S NOVÝM ALBUMOM .

Od svojej premiéry na Pohode 2014 prišla izraelská kapela Lola Marsh na Slovensko každý rok a inak tomu nebude ani v roku 2020. Miláčikovia návštevníkov nášho festivalu vydajú začiatkom budúceho roka očakávaný druhý album, s ktorým sa začiatkom marca predstavia aj fanúšikom v košickej Tabačke, v Mestskom divadle Žilina, v trenčianskom Piano Clube a v bratislavskej Refinery Gallery. Všetky koncerty otvorí mladá talentovaná trenčianska speváčka Nina Kohoutová.

Hudobná láska na prvé vypočutie – aj tak sa dá opísať vzťah festivalu Pohoda a jeho návštevníkov k izraelskej kapele Lola Marsh. Už pri svojej premiére na Slovensku v roku 2014 vystúpili ako neznáma kapela na našom hlavnom pódiu. Chémia zafungovala okamžite. Nasledovalo turné, viaceré sólo koncerty i ďalšie vystúpenia na Pohode. V júni 2017 vydali debut Remember Roses, ktorého úspech sa ihneď premietol do skvelých čísel počúvanosti na rôznych streamovacích službách a celkovo rastúceho záujmu o túto fantastickú kapelu. Po ich piesňach začali siahať filmoví (Criminal) i seriáloví (Better Call Saul) producenti a objavili sa aj vo viacerých reklamách (eBay, Crédit Agricole). Úspech Lola Marsh pritom nestojí len na Yeali a Gilovi. Dvojica má pri sebe skúsených muzikantov ako Mati Gilad (basgitara), Rami Osservaser (gitara, klavír) a Dekel Dvir (bicie). Vďaka fantastickým živým koncertom sa postupne stali jednou z najžiadanejších blízkovýchodných kapiel v Európe a Spojených štátoch. Dôkazom sú ódy v médiách ako Le Monde, NPR, Paste Magazine, NYLON, New York Times či Observer.

Michal Kaščák ich tvorbu a hranie opísal takto: „Lola Marsh býva označovaná ako indie folk, či dream pop – podľa mňa to neplatí, v ich hudbe je toľko podôb a „spodných vôd“, že si ju viem predstaviť aj ako soundtrack k nejakému ponurému filmu Quentina Tarantina. Hrajú tak, že si ich nepomýlite s nikým iným, v ich tvorbe je nielen úžasná kreativita, ale aj vášeň, nadšenie a hravosť. Som rád, že ich vďaka previazanosti so Slovenskom môžeme označiť za priam domácu skupinu…“ Sympatie sú vzájomné. Pri otázke, ktorý koncert si zamilovali najviac Gil a Yael v rozhovore pre francúzsky Rocknfool jednohlasne odpovedali: „Ten na festivale Pohoda“. Začiatkom roka 2018 odohrali svoj najväčší sólo koncert v Refinery Gallery s nezabudnuteľnou cover verziou piesne Čerešne, ktorú spolu s Yael odspievalo 1500 ľudí. S rovnakou piesňou dojali spoločne so Zuzanou Krónerovou aj 30 tisíc návštevníkov tohtoročnej Pohody. Počas festivalu tiež vydali skvelý singel Echoes a pred dvoma týždňami pridali ďalší singel z pripravovaného albumu s názvom Only For A Moment. Chytľavé piesne podporujú parádne videá, o ktoré sa postaral Indy Hait. Obe novinky sú prísľubom, že sa aj pri druhej štúdiovke Lola Marsh máme skutočne na čo tešiť. Nás tiež veľmi teší, že si ich nové veci budú môcť medzi prvými naživo vypočuť aj fanúšikovia Lola Marsh na Slovensku.

Lola Marsh vystúpia 7. marca v košickej Tabačke, 10. marca v Mestskom divadle Žilina, 11. marca v trenčianskom Piano Clube a 12. marca v bratislavskej Refinery Gallery.

Vstupné na koncerty je 19 € v predpredaji a 25 € na mieste. Lístky si môžete kúpiť v predpredaji na www.pohodafestival.sk/sk/shop.

Zdroj: Pohoda Festival s. r. o.