Lodenica tento rok privíta aj mozambickú megahviezdu menom Afric Simone a britských The Rubettes!

Festival LODENICA v areáli piešťanského autocampingu Lodenica, ktorý je naplánovaný na posledný augustový víkend láka na skvelú zostavu hudobníkov, ktorú tri týždne pred akciou dokonca posilnia hudobné legendy so svetoznámymi hitmi.

Na Slovensko zavíta nestárnuci Afric Simone s megahitom Hafanana a tiež skupina The Rubettes, ktorej celosvetovú slávu priniesla najmä ich prvotina Sugar Baby Love.

„Skvelí ľudia a fanúšikovia Lodenice si za svoju vernosť zaslúžia aj niečo navyše, preto sme už aj tak skvelými menami nabitú zostavu hudobníkov spestrili o ďalšie vynikajúce mená, aby sme mohli trošku na záver leta pospomínať na našu mladosť a pritom sa dobre zabaviť…Myslím, že obaja naši zahraniční oldies hostia sú zárukou výbornej nálady, ktorou vedia doslova nakaziť publikum“ prezradil dôvod zahraničných posíl na Lodenici organizátor Dušan Drobný.

The_Rubettes

V autocampingu Lodenica tak od 28. do 30.augusta budú znieť aj megahity Sugar Baby Love, Tonight, Juke Box Jive, I Can Do It, či mnohé ďalšie, ktorými na svetovú hudobnú mapu v rokoch 1974-1975 prerazila anglická popová skupina The Rubettes, ktorej poznávacím znamením bolo nosenie prevažne bielych oblekov a látkových čiapok.

Neprekonaným a najviac známym hitom skupiny bola spomínaná prvotina Sugar Baby Love, ktorej sa len v Anglicku predalo viac ako 500.000 kópií a celkovo vyše 6 miliónov po celom svete…

Už pri zrode skupiny v roku 1973 stál gitarista a spevák Alan Williams, ktorý The Rubettes privedie aj do Piešťan.

AFRIC SIMONE

O výbornú náladu sa na Lodenici určite postará aj ďalší tohtoročný zahraničný hosť až z ďalekého Mozambiku, spevák hudobník a zabávač Afric Simone. Ten sa síce narodil v Brazílii, ale po smrti brazílskeho otca, v čase, keď mal 9 rokov sa s mamou odsťahoval do jej rodnej krajiny, kde aj vyrastal.

V roku 1975 vtrhol do európskych diskoték hitom Ramaya, ktorý ešte predčil jeho nasledujúci hit Hafanana z roku 1976. Vďaka tomuto megahitu populárnemu na oboch stranách niekdajšej železnej opony mal otvorené dvere po celom svete vrátane krajín tzv. východného bloku. V polovici 90-tych rokov sa tento megahit vrátil do našej krajiny, keď znela „vynovená“ Hafanana vo verzii od skupiny Maduar doslova z každého slovenského rádia…

Afric Simone hovorí nemecky, anglicky, španielsky, portugalsky, francúzsky a tiež niekoľkými africkými jazykmi, či dokonca swahilčinou, cudzí mu nie je ani beatbox.

Niečo zo svojho umenia určite predstaví aj na piešťanskej Lodenici, ktorá pozýva všetkých svojich fanúšikov v posledný augustový víkend do Piešťan!

Vstupenky v predpredaji v sieti Predpredaj.sk sú stále k dispozícii v cene 19EUR na tri dni. Viac info na www.lodenica.sk

Zdroj: Agentúra DUNA