Let It Roll winter Slovakia: The Prototypes po prvý krát na Slovensku!

17. december bude bez pochýb studený až mrazivý, no na Trenčianskom výstavisku bude poriadne horúco. Sobotný večer bude patriť zimnému vydaniu akcie Let It Roll, ktorý prinesie kopec predvianočných darčekov. Jedným z nich určite bude producentská a djská formácia The Prototypes a ich prémiové vystúpenie na Slovensku.

Dvojica z Brihgtonu je v súčasnosti upísaná vydavateľstvu Shogun Audio, svoje vynikajúce remixy vydávajú na značkách ako Ninja Tune či Sony BGM. Len pred pár dňami sa im ušli až tri skvelé nominácie v rámci Drum&Bass Arena Awards 2011: Best Newcomer DJ, Best Newcomer Producer a Best Track so singlom Born 2 Rise.

The Prototypes

Nick a Garvey aka The Prototypes patria k mladej, neopočúvanej krvi, v roku 2010 im vyšiel track Cascade na značke Infared Records a vďaka masívnej podpore na BBC Radio1 (vo svojich reláciách ho rotovali Annie Mac či Fabio a Grooverider) sa neznáma producentská dvojica katapultovala medzi prvú ligu súčasného drum´n´bassu.
 

Nasledovali hrania po rôznych miestach sveta, dvojka začala tráviť omnoho viacej času v štúdiu, na konte majú dodnes kopec zaujímavých remixov, napríklad nadupaný remix singlu Take It Back od The Qemists či Last Night Ian Careyho a Snoop Dogga. V tomto roku sa The Prototypes upísali labelu Shogun Audio (Friction a K-Tee), pre ktorý je typický experimentálny sound z dielne Rockwella, Alex Pereza či Breaka. Ich debutom na spomínanej značke sa v auguste stalo EP „Born 2 Rise“. Práve áčková strana vynilu s rovnomenným názvom je v Drum&Bass Arena Awards nominovaná na singel roka 2011.

Duo z Brightonu vo svojom tempe nepoľavuje, nedávno sa na internete objavil ich našlapaný set pre Shogun, v ktorom demonštrujú svoj talent a variabilitu, a potvrdzujú správne rozhodnutie hláv labelu vziať ich pod svoje krídla. Okrem toho sa chalani nechali počuť, že čo nevidieť uzrie svetlo sveta debutový album plný čerstvých nápadov, tak ako sme u nich zvyknutí. Let It Roll Vám exkluzívne ako prvý na Slovensku prináša djské vystúpenie The Prototypes. Rozhodne si ho nenechajte ujsť. Tešíme sa na Vás !

LIR

Zdroj: LiR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET