Let It Roll winter Slovakia: Najlepší z najlepších – Andy C!

Zimné vydanie najväčšieho slovenského festivalu Let It Roll, ktoré sa odohrá 17. 12. v Trenčíne, prinesie bohatú nádielku predčasných vianočných darčekov. Jedným z najočakávanejších bude práve „the one and only“ Andy C.

Často označovaný za najlepšieho drum ´n ´bassového dja súčasnosti, je zároveň hlavou významného labelu RAM Records, pod ktorým vydávajú svoje tracky nemenej známi producenti ako Sub Focus, Chase and Status, Loadstar (Lomax & Xample) či talentovaný Wilkinson, čoraz viacej žiadaný aj v našich zemepisných šírkach.

Andy C

Andy C si svoje postavenie na scéne poctivo vybudoval, jeho djské začiatky siahajú do skorých 90-tych rokov, už ako 16ročný si z požičaných peňazí založil vlastné vydavateľstvo RAM Records, vydanou prvotinou sa stalo práve jeho Sour Mash EP. Začal spolupracovať s Ant Milesom a v roku 1993 pod pseudonymom Origin Unknown vyšlo notoricky známe Valley Of Shadows ako tretí release na značke RAM. Popularita a obľúbenosť tracku už len podčiarkli Andyho výnimočný talent. Vďaka nečakanému ohlasu, čomu dosvedčoval predaný počet kópií, ako aj plné parkety, sa z Andyho postupne stal jeden z najvyhľadávanejších djov, vystupujúc vedľa takých mien ako Grooverider či Randal. Ako sám priznáva, za všetkými úspechmi stojí jeho neutíchajúca láska a vášeň pre hudbu.

Nič nemohlo zastaviť rozbehnutý kolotoč, z Andyho sa stáva nielen známy DJ, ale aj šikovný producent . K tvorivej dvojici sa pripojil Shimon, aby spolu vytvorili RAM Trilogy. V roku 1999 uzrel svetlo sveta ich album Molten Beats, ktorý svojim prelomovým zvukom naznačil kto bude udávať trendy na drum´n ´bassovej scéne. V priebehu dvoch dekád Andy C vydal obrovské množstvo releasov, dych berúcich remixov, ako aj skvelých mixovaných kompilácií, stačí spomenúť „drviča parketov“, track Screamer z dielne RAM Trilogy či Bodyrock ako výsledok Andyho spolupráce so Shimonom. Za všetko hovorí dlhý zoznam ocenení, ktorými sa môže popýšiť. Po piaty krát po sebe mu aj v tomto roku bola udelená cena v National D&B Awards v kategórii najlepší dnb DJ. Takisto, mixovaná kompilácia Nightlife s poradovým číslom 5 bola vyhlásená ako najlepší album roka 2010. Čo hovoria na Andyho talent jeho kamaráti a kolegovia, si môžete pozrieť v krátkom videu, ktoré je súčasťou pripravovaného dokumentu.

Jeho sety sú precízne do posledného zvuku, svojimi vystúpeniami roztancováva a zabáva i tých najnáročnejších fajnšmekrov. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť zažiť hviezdu najvyššej ligy na živo. Svojim vystúpením na zimnom Let It Roll vám dokáže prečo práve jemu patrí titul najlepší drum´n ´bassový dj planéty.

LIR

Zdroj: LiR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET