Let It Roll winter Slovakia: Dva protipóly S.P.Y a COOH!

Už túto sobotu 17. Decembra sa odohrá historický najväčšia indoor drum and bass udalosť Slovenska. Na dvoch flooroch  trenčianskeho výstaviska vystúpia dji až zo siedmich krajín sveta! Tentoraz predstavujeme skutočne dvoch diametrálne odlišných headlinerov. Jemného Brazílčana menom S.P.Y. a skutočne krutého Bulhara, ktorý si hovorí COOH…

S.P.Y.

Nie len len brazílsky pôvod tohto talentovaného DJa ,vlastným menom Carlos Lima, ale aj spôsob, akým dostáva do varu davy po celom svete. Jeho releasy sa objavujú na rôznorodých labeloch, jedno však majú všetky spoločné. Vydávajú u nich len tí najlepší.  Za relatívne krátke producentské obdobie sa jeho tracky objavili na značkách ako Innerground, Metalheadz, Soul:r,  Shogun či C.I.A.
 

Svoje djské zručnosti si vytrénoval už v mladom veku, keď od svojich dvanástich rokov hral na mnohých akciách od školských diskoték až po rôzne charitatívne večierky, nevynechajúc štýly ako hip hop, jazz či disco. Zlomovým momentom sa pre Carlosa stal najmä odchod z rodného Sãn Paula do mekky drum´n´bassu, Londýna, kde sa za veľmi krátky čas udomácnil a ako sám tvrdí, nemohol urobiť lepšie. Za osem rokov strávených v metropole Anglicka, sa mu podarilo to, čo by nedokázal na žiadnom inom mieste. Už v  roku 2005 mu vyšiel prvý release na značke Metalheadz. Track Till Dawn odštartoval Carlosovu kariéru rýchlosťou svetla.
Hneď v nasledujúcom roku sa  na MedShool, alternatívnejšej časti komerčne úspešného vydavateľstva Hospital, objavili až dva releasy Black Flag/ Double Dragon a Ghost Ship/ Silent Sleeper, ktoré svojím deepovým zvukom a jasnou bassovou linkou len potvrdili rastúci talent a šikovnosť mladého Brazílčana.

Druhým zlomovým momentom jeho kariéry bol rok 2008, kedy prišlo k  ukončeniu zmluvného vzťahu s vydavateľstvom Hospital, čo Carlosovi umožnilo experimentovať s novými technológiami  a zvukom. Jeho nasledujúce releasy, v ktorých nekopíruje sám seba, sú plné čerstvých nápadov a  neopočúvaného zvuku. V roku 2010  oficiálne uzrelo svetlo sveta (po dlhých právnych sporoch) singel By Your Side, ktorým dokazuje svoju vycibrenosť a cit pre akýkoľvek druh hudby.

Okrem vlastnej tvorby, sa venuje aj spoluprácam s takým menami ako BCee, DJ Marky, Kasra či Total Science. Práve s posledne menovaným duom majú na svedomí vynikajúci track Gangsta, ktorý sa stal jedným z najlepšie predávaných v rámci vydavateľstva Shogun Audio za rok 2010.

V súčasnosti je S.P.Y jedným z najžiadanejších drum´n´bassových DJov, so svojimi setmi obieha kluby po celom svete. Stále mu však zostáva čas na vlastnú produkciu, v jeho trackoch možno nájsť temné basové linky či naopak, hravé tóny s podmanivými vokálmi ako stvorené pre parkety. Toto všetko a ešte omnoho viac si môžete prísť vychutnať do Trenčína, kde svojím nadupaným vystúpením rozpáli aj Vás.

COOH

Reprezentant bulharského drum´n´bassu, Ivan Sashev Shopov alias COOH.  Jeho tracky možno nájsť na labeloch ako Maniphest Records, Offkey či Union Records.  Ivan bol už od mladého veku vo veľmi úzkom kontakte s hudbou. Od šestnástich rokov patril  k členom hardcore metalovej kapely, o jeho hudobnom smerovaní bolo však rozhodnuté až o pár rokov neskôr, keď mu kamarát pustil nahrávku Circles od Adama F. Práve vďaka nej sa COOH rozhodol venovať zlámaným beatom. Tvoriť začal po veľmi krátkom čase, netrvalo dlho a jeho  tracky začali vydávať také labele ako Position Chrome či Commercial Suicide. Notoricky známy je napríklad Duuure či Blood And Steel ako výsledok spolupráce s legendou drum´n´bassu,  Counterstrikeom.

Odvtedy ubehol nejaký ten čas a Ivan sa môže popýšiť obrovským množstvom vydaných vynilov a releasov, jeho tracky pravidelne zaraďujú do svojich setov hviezdy ako Panacea, Current Value či Audio. V súčasnosti je COOH považovaný za jedného z najlepších a najtalentovanejších producentov v rodnom Bulharsku, jeho tvorba je plná temného beatu, tvrdého techstepu s prvkami hardcoru.

 
COOH sa nevenuje len zlámaným beatom, jeho čas vypåňa ďalší projekt BALKANSKY, pod ktorým tvorí dubstepové nahrávky. Okrem iného, pravidelne usporiadava drum´n´bassové parties H.M.S.U. v bulharskej metropole, ktoré sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube. Je všestranne nadaným umelcom, druhou vášňou pod hudbe sú pre šikovného Bulhara kresby a grafika, dokonca si artwork k svojmu albumu Moth Machine  vytvoril úplne sám.

Behom krátkeho obdobia COOH navštívil kluby po celom svete, zahral si na Novom Zélande, Austrálii, Rusku či Portugalsku. Tento krát zavíta na Slovensko  a to s jediným cieľom – vyvolať na parkete hotové šialenstvo v podobe hudobného nákladu, nenechajte si tento jedinečný zážitok ujsť. Vidíme sa na parkete !

LIR

Zdroj: LiR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET