Leporelo_FM párty: Krstíme debutový album slovenskej dvojice Damolh33!

Už 13. januára sa v bratislavskom Nu Spirit Clube rozoznejú beaty prvej Leporelo_FM Party v roku 2012. A tá nebude hocijaká. Pokrstí sa na nej na Slovensku relativne unikát, album plný tanečnej elektroniky od slovenskej dvojice Damolh33 a naživo zahrá nemecký producent a propagator pôvodného zvuku Chicaga a Detroitu Andy Vaz.

Elektronických albumov vychádza na Slovensku naozaj málo a keď nejaký vyjde, určite mu treba venovať patričnú pozornosť. Dvojica Damolh33 síce vydáva svoj debut, nie sú to ale rozohdne žiadny nováčikovia. Hudbu začali robiť niekedy okolo roku 1999, na konte majú nespočetne vydaných trackov či už na sólo EP alebo kompiláciach a ich hudbu patrične ocenil aj Richie Hawtin tým, že ju pravidelne umiestňuje do svojich setov a našli si svoje pravidelné miesto aj v jeho chartoch. Ich debut s názvom Swathe výchádza na domácej značke Leporelo. 10. januára a v Nu Spirit Clube sa bude v piatok 13. určite krstiť.

Damolh

A krstným otcom možno bude aj nemecký producent Andy Vaz, ktorý pred slovenské publikum po mnohých rokoch. Andy je známy tým, že vďaka svojmu labelu Background Records, ktoré sám založil spropagoval v Európe minimal dávno predtým ako vlna tohto štýlu zachvátila všetky kluby, bary a mega-akcie. Dnes, vďaka svojmu labelu Yore Records propaguje originálny zvuk house music z Chicaga a Detroitu. Do Bratislavy príde predstaviť svoj aktuálny album Straight Vacationing, ktorý vyšiel práve na Yore Records koncom roka 2011.

Andy

Na prvej Leporelo_FM Party roku 2012 zahrajú samozrejme aj rezidenti, organizátori a protagonisti rádiovej show Leporelo_FM na Rádiu_FM Milos a Skank, každý vo svojom sete.

LEPO16

Leporelo_FM Party presents Yore Label Night
Nu Spirit Club, Bratislava
piatok 13.1.2012
++ANDY VAZ „live“++
[Yore Records / GER]
++DAMOLH33 „live/DJ“++
[Leporelo. / Zenith Recordings / SK] „LIVE/DJ“
++MILOS++
[Leporelo. / Radio_FM]
++SKANK++
[Notape / Radio_FM]

Leporelo_FM party

Zdroj: NuSpirit
Publikoval: Redakcia GREGI.NET