Lenny oslavuje narodeniny albumu Hearts a vydáva jeho reedíciu spolu s exkluzívnym vlastnoručne podpísaným songbookom.

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny spevník, kde sa nachádzajú piesne ako „Standing at the Corner of Your Heart“, „Bones“ alebo megahit „Hell.o“ v novom šate.

„Keďže tento rok oslavujeme päť rokov od vydania, vymysleli sme to tak, že celý koncept bude reedícia tohto albumu spolu so spevníkom – mojím vlastným songbookom!“ raduje sa speváčka a dodáva, že celú túto narodeninovú edíciu pre svojich fanúšikov vlastnoručne podpísala. Ďalšie prekvapenie, s ktorým Lenny prichádza, je akustická verzia jej najnovšieho singlu „Overdosed“, ku ktorému natočila aj romantický videoklip. V ňom mala oblečené nádherné šaty od českej návrhárky Vandy Jandy, sedela za klavírom a pri západe slnka spievala o tom, ako je omámená láskou.

„Nejaký čas od vydania albumu Hearts som začala premýšľať o vydaní spevníka. Ľudia mi stále písali, kde môžu zohnať noty a texty k pesničkám, že by si radi zahrali, napr. Hell.o a nevedia ako. Nechala som preto pripraviť notové zápisy, ale na vznik spevníka to ešte nebolo,“ popísala prvotný nápad Lenny. Vizuál celého spevníka mal na starosti taliansky grafik, ktorý sa postaral aj o grafiku na albume Hearts. O finálnu podobu songbooku sa tak postaral Gianluca Militello.

Okrem skladieb z úspešného albumu Hearts budú ako bonus v spevníku úpravy piesní z predošlých dvoch EP All My LoveFighter.

Akustickú verziu najnovšieho singlu „Overdosed“ sa Lenny rozhodla nahrať krátko po vydaní oficiálneho videoklipu, ktorý vyšiel 17. júna. „Sama rada počúvam akustické úpravy piesní svojich obľúbených interpretov. Chcela som, aby ľudia nezabúdali, že aj keď mám rockovú dušu, stále som a budem to dievča za klavírom. Myslím, že klip aj pesnička vyžarujú veľmi osobné čaro a jednoznačne je to aj prístupom a tímom, ktorý som zvolila. Celé stvárnenie sme vymýšľali doma u Marcela Procházku a jeho ženy Lindy, ktorá potom neskôr klip aj nakrúcala. Myslím, že bez nich by v klipe chýbal ten ‚osobný touch‘,“ vraví Lenny.

Reedíciu albumu Hearts a songbook nájdete TU

STREAMINGOVÉ SLUŽBY
lennymusic.net
www.instagram.com/lennyfilipova/
www.facebook.com/lennymusicofficial
twitter.com/lennymusiccz

Zdroj: TS