Legendárny power metalový dvojzáprah s novými albumami naživo v Bratislave!

Koncert metalových legiend a unikátne spojenie dvoch výnimočných frontmanov. Nemecká skupina RAGE a grécka kapela FIREWIND už 16. januára v bratislavskom Randal Clube.

Logické spojenie dvoch žánrovo spriaznených osobností s ich kapelami. Na jednej strane Peter „Peavy“ Wagner, ktorého RAGE existujú na scéne úctyhodných 33 rokov, na strane druhej Gus G, vlastným menom Konstantinos Karamitroudis založil svoj projekt oveľa neskôr, v roku 1998 a dnes má na konte 7 albumov a kariéru gitaristu u Ozzy Osbourna, alebo Arch Enemy! Obe kapely Rage aj Firewind sa vydajú na spoločné turné propagovať nové albumy.

Rage sú na hudobnej scéne už od roku 1984 a ich šialený power metal je vedený geniálnym hudobníkom a ešte lepším spevákom Petrom Wagnerom. Popri skupine Helloween sa stali symbolom nemeckej scény, ktorej zabezpečili obdiv a slávu. Svoj nový, už dvadsiaty štvrtý album Seasons of the Black predstavia v novom koncertnom programe.

Firewind vznikli okolo roku 1998. Ich premyslené skladby s priamočiarou explóziou vedie gitarista Gus G. Z Grécka prerazili do medzinárodných vôd, kde sa stali dôležitým plameňom v ohnisku žánru zvaného power metal. Tento rok vydali svoj ôsmy štúdiový album Immortals, z ktorého odznejú tie najzásadnejšie kúsky.

Príďte si 16. januára v bratislavskom Randal Clube od 19:30 vypočuť svižný a melodický power metal.

Lístky v predaji na Ticketportal a TooToot.
https://tootoot.fm/sk/events/5987154f63999a13d0876ce4
https://www.ticketportal.sk/Event/RAGE_FIREWIND?idp=163045#modalVyberPocetMiest20
https://www.facebook.com/events/100854353964432/
https://www.rage-official.com/

Zdroj: Music Press Production