Legendárna Tublatanka oslávi výročie na hudobnej scéne na 40 rockov Dobrí priatelia tour!

Legendárna Tublatanka oslavuje 40 rokov na hudobnej scéne! Rockovú kapelu milujú generácie fanúšikov a ich megahity Dnes, Pravda víťazí, Skúsime to cez vesmír či Šlabikár si spievajú mladí aj starší. Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser aktuálne finalizujú nový album a vyrážajú na výročné turné po celom Slovensku. 40 rockov Dobrí priatelia tour zahŕňa 12 koncertov a mestá Levice, Banská Bystrica, Dolný Kubín, Topoľčany, Pezinok, Košice, Prešov, Bardejov, Púchov, Bratislava, Trnava, Martin. Štartujeme už 16. marca v Leviciach!

Tublatanka patrí k najúspešnejším skupinám na Slovensku aj v Čechách. Na scéne je už neuveriteľných 40 rokov a za ten čas si získala srdcia fanúšikov doma aj v zahraničí. Na konte má úspešné vystúpenia v Írskom Dubline, v Londýne, v Austine v Texase, v Chicagu či v New Yorku. Pri príležitosti 40-teho výročia na scéne vyráža na turné po celom Slovensku.

„Veľmi sa tešíme na fanúšikov na výročných koncertoch k 40-tim  rokom vzniku Tublatanky. Mnohí z nich pri nás stoja od vzniku skupiny, fandia nám toto dlhé obdobie a my si to vážime. Mnohí fanúšikovia pribudli až neskôr, keď sa dostali k našej  hudbe alebo navštívili koncert. Najmladšími fanúšikmi sú dnes deti našich starých verných fanúšikov. Začínam si uvedomovať, že sme viacgeneračná skupina a to ma teší,“ prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Tublatanka vznikla v roku 1982 a v roku 1983 zahrala svoj prvý a úspešný koncert. Počas existencie vydala kapela jedenásť radových albumov a odohrala tisícky koncertov.

Roky ubiehali dosť rýchlo, ani sme si to nestačili uvedomiť a zrazu je tu štyridsiatka. Mnohé kapely sa za tie roky rozpadli alebo niekam  stratili. Nás teší, že sme vydržali na hudobnej scéne a máme ďalšie plány aj veľmi dobrých fanúšikov.  V začiatkoch kariéry našej kapely boli úplne iné časy. Boli sme radi, keď sme si zohnali zo zahraničia kvalitné hudobné nástroje, gitary, bubny, zosilňovače a mali svoju skúšobňu. Tešili sme sa, keď sme za pár peňazí alebo aj zadarmo predstavili publiku naše prvé pesničky. Najviac sme sa potešili, keď sme dostali možnosť ako mladá neprofesionálna a ešte navyše aj rocková skupina nahrať a vydať prvý album, čo nebolo v tých časoch bežné. Museli sme prekonávať problémy s cenzúrou textov aj hudby v bývalom režime socialistického Československa. Na propagáciu koncertov nám v začiatkoch stačilo vylepiť pár plagátov a každý o  tom hneď vedel. Nebol internet a ani médiá nefungovali ako dnes, no aj tak sme mali koncerty naplnené nadšenými fanúšikmi rockovej hudby,“ rekapituluje Maťo Ďurinda.

Tublatanka aktuálne finalizuje nový album, ktorý naživo predstaví práve na výročnom 40 rockov Dobrí priatelia tour. Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser sa tešia, ako fanúšikom odpália dvojhodinový rockový nášup a vyše 20 piesní.

„Čaká nás dvanásť koncertov s veľkou zvukovou a svetelnou aparatúrou po slovenských mestách.Zahráme tie najlepšie piesne. Nemôžeme vynechať rockové odpaľovačky Pravda víťazí, Skúsime to cez vesmír, Žeravé znamenie osudu, Vo veľkej škole dní, ale zahráme aj Šlabikár štyri zo série piesní Šlabikárov, ktoré máme na každom albume a symbolizujú náš vývoj. Nebudú chýbať naše rockové balady Matka a Láska drž ma nad hladinou. Odznie aj protivojnový protestsong  Svet v ohrození  a ďalšie naše známe skladby,“ pozýva Maťo Ďurinda.

Koncerty plné energie a megahitov môžete zažiť na 40 rockov Dobrí priatelia tour, ktoré štartuje 16. marca v Leviciach. Vstupenky sú dostupné tu https://www.ticketportal.sk/event/TUBLATANKA-40-rockov-Dobri-priatelia-tour Všetky informácie nájdete na https://www.tublatanka.sk/oficialna-webova-stranka/

40 rockov Dobrí priatelia tour 2023
16.3.  Levice – Športová hala Levice
1.4.   Banská Bystrica – Hala SZU
14.4. Dolný Kubín – DK Dolný Kubín
21.4. Topoľčany – DK Topoľčany
22.4. Pezinok – DK Pezinok
28.4. Košice – Spoločenský pavilón
29.4. Prešov – PKO Čierny orol
12.5. Bardejov – Športová hala Bardejov
19.5. Púchov – Hádzanárska športová hala Púchov
25.5. Bratislava – Majestic Music Club
2.6.   Trnava – Amfiteáter Trnava
3.6.   Martin – Amfiteáter Martin

Zdroj: TS