Ladies & Gentlemen let us entertain you! Odkazuje Celeste Buckingham v novom singli Hello!

Výborná hudba, krásne ženy, nekonečná zábava a párty do rána. Zdá sa, že v týchto dňoch sa rodí nová slovenská šoubiznisová hymna. Prináša ju tá najpovolanejšia – speváčka, žijúca už niekoľko rokov na pomedzí šoubiznisu dvoch kontinentov, USA a Európy. Celeste Buckingham po svojom najromantickejšom singli Loving You  zrýchľuje tempo a predstavuje pop-rockový videoklip Hello, vďaka ktorému jej fanúšikovia nazrú za trblietavú šoubiznisovú oponu.

Skladba od hviezdnych producentov Pharella Williamsa

„Šoubiznis je veľmi rýchly vlak. Nasadnete doň a v jedinom okamihu vám zmení život navždy,“ hovorí Celeste Buckingham. „Život v šoubiznise je extrémne rýchly a často poriadne bláznivý. Plný driny, ale aj nekonečnej zábavy. Už dlho som mala potrebu podať hudobné svedectvo o tom, ako žijem ja a veľa mojich kolegov. A teraz prišla tá správna skladba, ktorá sa na to dokonale hodí,“ prezrádza Celeste o svojej najnovšej piesni s názvom Hello.

V skladbe po hudobnej stránke speváčka opäť  spojila dva produkčné tímy – americký tím (Earl Cohen,  Jeff Gueritey a Christopher Pautre), s ktorým singel skladala a ktorý sa preslávil tiež spoluprácou s Pharellom Williamsom a slovenský tím (Martin Maxo Šrámek a Andrej Hruška), s ktorým vytvárala finálny aranžmán piesne.

Rovnako ako pri predošlom singli Loving You, aj tentokrát prišla s námetom videoklipu sama Celeste. Na režisérsku stoličku speváčka prvý raz posadila režiséra Martina Marčeka a po produkčnej stránke nakrúcanie zastrešila produkčná spoločnosť Playground13. „Celeste je milá, profesionálna a vie, čo chce, takže spolupráca s ňou bola veľmi príjemná. Našou ambíciou bolo, vytvoriť dojem jedného dlhého záberu, čo sa nám, myslím si, aj celkom podarilo,“ hodnotí režisér premiérovú spoluprácu so Celeste.

„Ladies & gentlemen let us entertain you“

„Hello je čistokrvná šoubiznisová pesnička. Je to úvodná skladba môjho albumu a je môjmu srdcu blízka. V jej texte je veta, Let us entertain you“ – takže sa v podstate prostredníctvom nej znovu predstavujem. Moja práca a môj život sú postavené na tom, že chcem baviť ľudí. Pesnička Hello rozpráva o tom, ako sa tento sen, stáva deň za dňom realitou,” hovorí Celeste o svojej novej skladbe. „Rozpráva príbeh o mne a o mojich kolegoch. O tom, že naša práca je náročná a zároveň plná večierkov, koncertov a zábavy. Sme tu, aby sme sa bavili, ale hlavne, aby sme bavili našich fanúšikov. To všetko patrí do môjho života a chcela som to ukázať vo videoklipe. Preto som si na nakrúcanie pozvala kolegov a dobrých priateľov, s ktorými som spolupracovala alebo sa spolupracovať chystám. Chcela som ukázať, že ľudí, ktorí by sa inak možno nikdy nestretli, niekedy spojí to, že spolu niečo tvoria. Všetci si môžu rozumieť, ak sú otvorení novým veciam. Sme priatelia a jedna šoubiznisová rodina. Držíme pokope a spolu sme silní,” vysvetľuje Celeste námet klipu. Ako dodáva, vytvorenie dojmu veľkej neformálnej párty a zábavy na pľaci si v skutočnosti paradoxne vyžadovalo množstvo práce – od prípravy masiek, kostýmov,  cez stretnutia s účinkujúcimi až po samotné nakrúcanie, ktoré trvalo od skorého rána až do noci.  

celeste

Pred kamerou v bratislavskej SODA Gallery sa napokon spoločne ocitli Celestini priatelia a kolegovia, Daniela a Veronika Nízlové alias Twiins, známy tanečník Filip Jankovič, komička Evelyn, členovia Celestinej dvornej kapely King Shaolin a módni návrhári Milan Švingál a Klementína Tomrecaj z Factory WTF. Na nakrúcaní videoklipu sa objavil aj líder skupiny Lavagance Marek Rakovický a spevák Matěj Vávra. Špeciálnu rolu zverila Celeste raperovi Vladisovi – práve s ním totiž pripravuje spoločný duet. Ten dvojica predstaví ešte pred letom a stane sa tak prvou lastovičkou nového albumu, ktorý Celeste vydá v polovici apríla.

Nebezpečne vysoká koncentrácia krásy na jednom mieste

Okrem známych tvárí si v klipe zahralo aj všetkých 13 finalistiek súťaže Miss Slovensko 2016, ktoré sa predstavia už o pár dní počas blížiaceho sa finálového večera. Trinásť krások sa v klipe predviedlo na čele s aktuálnou držitelkou titulu Miss Slovensko Lujzou Strakovou a druhou vicemiss Slovensko a držiteľkou titulu Miss Europe Supranational Petrou Denkovou. „Pre všetky finalistky súťaže Miss Slovensko bolo nakrúcanie klipu veľkým zážitkom a určite aj inšpiráciou. Prístup Celeste, ktorá od skorého rana všetkým dodávala  energiu, bol veľmi povzbudzujúci. Skladba Hello je skvelá, o čom svedčí aj to, ze za chvíľu si ju spievali doslova všetci. Bolo pre nás cťou na jej videostory pracovať,“ zhodnotila unikátnu spoluprácu Zuzana Čižmáriková z agentúry Forza. „Som veľmi rada, že všetky tieto krásne dámy prijali pozvanie a zahrali si v mojom klipe. Prezradím ešte, že určite ste ma s nimi pred kamerami nevideli naposledy,“ dodáva Celeste tajomne a na záver posiela odkaz fanúšikom: „Ďakujem všetkým fanúšikom za to, ako ma neustále podporujú. Dôkazom toho, že moja hudba sa im páči, je pre mňa postup do finále galaprogramu OTO 2016 a  prvé miesto v kategórii Speváčka roka v hudobných cenách Rádia Europa2. Ďakujem za každý jeden hlas. Ešte raz obrovská vďaka za podporu. Veľmi si ju vážim!“

CREDITS   |   Celeste Buckingham   |  HELLO
Writers: Celeste Buckingham, Jeff Gueritey, Christopher Pautre and Earl Cohen
Produced by Earl Cohen for Earl Cohen Productions  with Celeste Buckingham
Recorded and mixed by Earl Cohen
Arranged by Martin Šrámek and Andrej Hruška
Label: Buckingham Entertainment Group B.E.G. s.r.o.

www.slavica.cz/
www.celestebuckingham.com/
www.facebook.com/CelesteBuckinghamOfficial

Zdroj: SLAVICA
Foto: Nicole Lieskovská