KVALITNÁ DRAMATURGIA AJ LEGENDA Z KEXP. SHARPE FESTIVAL PREZRÁDZA NOVÉ MENÁ A PRVÉ INFO Z PROGRAMU KONFERENCIE.

Tretie pokračovanie festivalu a konferencie SHARPE pozýva aj tentokrát objavovať zaujímavé hudobné mená a zároveň si rozšíriť obzory v oblasti hudobného priemyslu už 24. a 25. apríla 2020 do bratislavskej Novej Cvernovky. V uplynulých dňoch organizátori predstavili 13 nových hudobných mien, čím je známa už polovica festivalového lineupu a zverejnili tiež prvé informácie o programe konferencie.

Hudobný festival a konferencia SHARPE prináša počas dvoch dní lineup plný obľúbených aj vychádzajúcich kapiel z rôznorodých hudobných scén zo Slovenska a zahraničia. Prvé hudobné mená tretieho ročníka festivalu ohlásili organizátori ešte v decembri minulého roka, medzi nimi skladateľku a speváčku Katarínu Málikovú, londýnsku punkovú úderku Italia 90, slovenský projekt Isobutane, alebo tiež kandidátku na objav roka podľa Radio_head awards Blanch. Druhá vlna dopĺňa lineup festivalu až o 13 nových mien. Kategóriu domácich umelcov doplnia experimentátor David Kollar v doprovode talianskeho trubkára Paola Raineriho, temná elektronika Dead Janitor, pesničkár Homes, kapely Nina Rosa a Unstrung Harp. So špeciálnym koncertným projektom v zostave s komorným ansámblom sa predstaví elektronický producent Stroon.

Zo zahraničných mien sa môžete tešiť na českú post-punkovú kapelu Sinks, luxemburskú pesničkárku C’est karma, inštrumentálne math/rock trio z maďarska Kytaro a “berlínsky Portishead nakazený súčasným Berlínom” v podaní kapely Hope. Zo susedného Poľska zavíta psychedelické kvarteto Lonker See, avant-rocková formácia Javva a experimentálny akordeonista Zbigniew Chojnacki.

Známe sú tiež prvé informácie o programe konferencie, ktorá za účasti expertov a profesionálov otvorí aktuálne témy z oblasti hudobného priemyslu. Rozoberať sa bude budúcnosť klubov a kultúrnych centier na Slovensku, alebo tiež čo môže hudobný priemysel spraviť tvárou v tvár klimatickej zmene. O tom, ako si vedia navzájom pomôcť hudba a mesto porozpráva Robert Meijerink, hlavný dramaturg festivalu Eurosonic. Chýbať nebudú listening session a speed-meeting sessions so zástupcami zahraničných festivalov a bookingových agentúr.

Účasť na konferencii potvrdil tiež Kevin Cole, šéfdramaturg legendárneho amerického rádia a platformy KEXP. „Kevin je neuveriteľne inšpiratívny človek, dokáže nadšene rozprávať o hudbe celé hodiny a strhnúť poslucháča svojimi príbehmi aj názormi. Veľmi rád objavuje novú hudbu a nezáleží mu na tom, odkiaľ umelec pochádza, alebo ktorá agentúra ho zastupuje. Vo svojom vysielaní hral napríklad aj slovenských The Ills či Katarínu Málikovú. Navyše sa môže pochváliť tým, že DJ-oval na súkromných parties Princa a bol jeho osobným priateľom,” opisuje dramaturgička a riaditeľka konferencie Táňa Lehocká.

Minuloročné rozšírenie na dva plné festivalové dni a inovatívne vylepšenia po organizačnej stránke priniesli SHARPE festivalu okrem mimoriadne pozitívnych ohlasov tiež nomináciu v top desiatke európskych malých hudobných podujatí v ankete European Festival Awards. V rámci tretej edície výrazné zmeny organizátori neplánujú, ich cieľom pre tento ročník je stabilizovať nastolenú kvalitatívnu úroveň festivalu. „Predchádzajúce ročníky sme mnohé veci menili a navyšovali. Myslím, že sme už v bode, kedy vieme povedať, čo funguje a čo nie. Tento rok sa zameriame viac na vyšperkovanie jednotlivých častí festivalu, než veľké zmeny. Všetko po starom, ale lepšie,” dopĺňa spoluzakladateľ festivalu Michal Berezňák.

Celé podujatie sa v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky uskutoční v dátumoch 24. a 25. apríla 2020. K dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v predpredaji v cene 25€ a Pro pass zabezpečujúci vstup na festival a účasť na konferencii v sume 39€. Lístky je možné zakúpiť v sieti Tootoot.

Viac info nájdete na www.sharpe.sk alebo na Sharpe Festival na Facebooku, Instagrame a Twitteri. Generálnym partnerom SHARPE festivalu je VÚB banka a podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnerom cashless riešenia festivalu je Mastercard.

Youtube playlist: http://bit.ly/SharpeYoutube2020
Spotify playlist: http://bit.ly/SharpeSpotify2020
Aftermovie SHARPE 2019: https://youtu.be/BmkyCvgwxiE
DEAD JANITOR – Medusa: https://youtu.be/NkBgn2npX5I
LONKER SEE – Open & Close: https://youtu.be/GTOO798Dgd4
KYTARO – Kryptogyros: https://youtu.be/OMFbiVHNumU
NINA ROSA – Never Looking Back: https://youtu.be/MXWB9kiti1E
ZBIGNIEW CHOJNACKI – live @ OCT-LOFT国际爵士音乐节 : https://youtu.be/U51z60pAG9Y
JAVVA – Kua fu: https://youtu.be/ZvP1owlWY1U
UNSTRUNG HARP – Spiders: https://youtu.be/-k6q_TgCZs4
DAVID KOLLAR – Sculpting in time: https://youtu.be/ofrH-XkBcB4
SINKS – professor t: https://youtu.be/li2y5g7qF7w
HOMES – Younger Sun: https://youtu.be/VXjYvwx5IMs
HOPE – Shame: https://youtu.be/5KUSpIpFVYA
STROON – Solar Preludes: https://youtu.be/dg3VYUIMB24
C’EST KARMA – Nicole live @ Hamburger Küchensessions: https://youtu.be/SUuE3vekY3A 

Zdroj: Sharpe
Foto: Ondrej Irša