Kuba a Slovensko pokrstili spoločný hudobný projekt!

La Farándula – spoločný album kubánskeho speváka Eusebia Nicolása Mena a slovenského producenta Petra Panna príde na pulty obchodov už tento mesiac. Umelci ho slávnostne pokrstili v Bratislave vo štvrtok 16. marca.

Kubánsko-slovenský album La Farándula prinesie na Slovensko leto

Tento týždeň sa v Bratislave konal slávnostný krst albumu La Farándula, ktorý príde na pulty obchodov v závere marca. Spoločný projekt Slováka Petra Panna a Kubánca Eusebia, ktorý žije a tvorí na Slovensku už celých 7 rokov, sprevádza uvedenie rovnomenného titulného videoklipu z dielne Dušana Krajčoviča La Farándula:  www.youtube.com/watch?v=qzi5cJlge_E. Nomádsky videoklip je vyskladaný z autentických záberov a obrazov z nedávneho turné Eusebia a Petra Panna po Taliansku a z koncertov, ktoré tam odohrali.

Krstu albumu La Farándula sa ujala trojica slovenských umelcov, ktorých spoločným menovateľom je hosťovanie na spomínanom albume – speváčka VeronikaS a raperi Kali a Čistychov. Album pokrstili symbolicky dymom z kubánskej cigary, rumom a trstinovým cukrom. Farandula je energia – dobrá energia zábavy, hudby a tanca. Farandula je všetko – vy, ja, my všetci,“ vysvetlil Eusebio symbolický význam slangového kubánskeho výrazu, ktorý je metaforickou definíciou nomádskeho a bohémskeho životného štýlu umelcov – tzv. „Faranduleros“

Kuba a Slovensko v hudobnej symbióze

Album La Farándula, ktorý Eusebio a Peter Pann vydajú už 22. marca, je výsledkom ich niekoľkoročnej medzinárodnej hudobnej spolupráce. Doska vznikala v nahrávacom štúdiu Petra Panna Studio Laboratory. Prináša 15 trackov, z ktorých 3 sú bonusovými skladbami. Okrem prevažnej väčšiny hudieb od Petra zaradil na album Eusebio aj tri songy s aranžmánmi od kubánskeho producent Bola. Medzi bonusmi je i singel Vamos producenta Maireeho. Na albume nechýba spomínaná trojica slovenských hosťovačiek – Čistychov, Kali a speváčka VeronikaS.  

Videoklip La Farándula sa dočkal svojej premiéry v nedeľu 12. marca.
Predpredaj albumu La Farándula sa spustil 13. marca na: WWW.DEZERTMUSIC.SK  
Album oficiálne vychádza 22. marca. 

Termíny turné La Farándula:
8.4. Irish / Nové Zámky
15.4. INFINITY / Partizánske
21.4. Space club / Snina
22.4. ONE / Hlohovec
12.5. Arena / Humenné
13.5. Relax / Trnava
19.5. Wood pub / Vráble
20.5. Emer / Radošina
27.5. TERMINAL / Nová Baňa
17.6. LUNA / Nitra

Tracklist albumu La Farándula:

EUSEBIO & PETER PANN

 1. La música
 2. Alegría (ft. Čistychov)
 3. La farándula
 4. Perfume de tu despedida
 5. Bailame
 6. Perdimos el control
 7. El destino
 8. Dices (ft. Kali)
 9. Lobo (ft. Čistychov)
 10. Tus huellas (ft. VeronikaS)
 11. Chamaquita
 12. Going to Havana

Bonus:

 1. Alegría (original version)
 2. Ver (ft. Kali)
 3. Vamos (prod. Mairee)

www.eusebio.sk
www.facebook.com/eusebiomusic
www.facebook.com/PETERPANNofficial

Zdroj: SOUL FOR SHOW 
Foto: Tibor Kuna/ Release Day albumu La Farándula: 22. marec 2017