Krst knihy Websterovci 2: Zo života pavúkov.

Máte radi animovaný seriál Websterovci? Príbehy pavúčej rodiny vychádzajú vo Vydavateľstve SLOVART aj ako rozprávková kniha pod názvom Websterovci 2: Zo života pavúkov. Vo štvrtok 28. novembra sa pokrstí v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave.

Knihu podľa filmovej predlohy napísala Vanda Rozenbergová a ilustroval Boris Šima, ktorý navrhol výtvarnosti aj do animovaného seriálu. Len nedávno si prevzal za prvý diel knihy Websterovci „Cenu primátora Hlavného mesta Bratislavy slovenskému ilustrátorovi zúčastnenému na Bienále ilustrácií Bratislava 2019“. Ako sám priznal: „Kým vytvorím niektorú z postáv, nakreslím veľmi veľa skíc. Websterovci sú síce pavúčí svet, ale viac som pri tvorbe vychádzal z ľudských bytostí. Tak sa totiž s nimi detský divák lepšie identifikuje. Samozrejme, inšpiroval som sa aj vzhľadom pavúkov, človek predsa nemá štyri oči.“

Jeho slová dopĺňa Vanda Rozenbergová: „Malí Websterovci majú nežných a milujúcich rodičov, veľkí majú odvážne a múdre deti. Najlepšie im je doma – a toto všetko spôsobuje, že aj v znepokojujúcich situáciách si vedia poradiť, vedia sa brániť, čeliť nebezpečenstvám a spoľahnúť sa na seba. Geniálna tímová práca Kataríny Kerekesovej a jej kolegov ukazuje rušný svet pavúčích domácností v blízkosti každého z nás, o ktorých existencii deti nepochybujú. Ja tiež nie.“

Websterovcov tentoraz čaká dobrodružná cesta vysávačom, pobyt v kúpeľoch či napínavá domová súťaž v preťahovaní vláknom. A keď sa niekto z nich príliš zamotá vo svojich problémoch, je tu stále veselá milujúca rodina, ktorá mu ich pomôže rozuzliť. Za najväčšími zážitkami sa spúšťajú na svojich vláknach z výťahovej strojovne, kde bývajú. Spustiť sa s nimi môžete aj vy už vo štvrtok 28. novembra o 18:00 v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave. Novú rozprávkovú knihu Websterovci 2: Zo života pavúkov predstavia autorka námetu Katarína Kerekesová a ilustrátor Boris Šima.

Websterovci 2 – ukazka by Vydavateľstvo SLOVART on Scribd

Seriál Websterovci je koprodukčný projekt produkčného štúdia Fool Moon, RTVS a poľského Studia Miniatur Filmowych. Jeho vytvorenie a distribúciu podporili Audiovizuálny fond, Poľský filmový inštitút a dotačné programy Kreatívna Európa – Media Development a TV Programming. Rozprávkovú knihu Websterovci 2:  Zo života pavúkovvydalo Vydavateľstvo SLOVART v spolupráci so štúdiom Fool Moon a RTVS.

Informácie o knihe:

  • Autorky: Katarína Kerekesová a Vanda Rozenbergová
  • Ilustrácie: Boris Šima
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 168
  • Formát: 165 x 230 mm

Zdroj: TS