Krížová cesta: Milan Sládek sa opäť predstaví v Bratislave!

Po minuloročnom veľkom ohlase a troch vypredaných predstaveniach prichádza Milan Sládek opäť do Bratislavy s unikátnym predstavením Krížová cesta. Ide o dielo, v ktorom je sugestívnym spôsobom predstavené každé zo štrnástich zastavení, ktoré vypovedajú o posledných chvíľach Ježiša Krista.

Svetoznámeho míma bude pritom slovom sprevádzať herec Štefan Bučko. Atmosféru príbehu dotvára organová skladba z dielne Marcela Dupré s rovnomenným názvom Krížová cesta, ako i miesto konania – Kostol sv. Vincenta de Paul v bratislavskom Ružinove.

Milan Sládek

Po uvedení Krížovej cesty v Johanneskirche v nemeckom Düsseldorfe v apríli 2007 napísal denník Rheinische Post: „Keď Milan Sládek nesie svoj kríž na Golgotu, tak človek priam vidí ako jeho na bielo namaľovaná tvár potí kvapky krvi a vody. Keď sa mu pod ťarchou imaginárneho kríža podlamujú kolená a nakoniec padá, je priam počuť prašťanie jeho kostí. Neskôr zasa zosobňuje postavy apoštolov z maľby Leonarda da Vinciho – Posledná večera, nechá udrieť kladivo na klinec, ukáže sňatie z kríža. Dokonca obraz Piety, ktorá silne symbolizuje spätosť Márie s Ježišom, nepredstavuje pre Sládka žiadny problém.“

Predstavenie sa uskutoční v Kostole sv. Vincenta de Paul v nedeľu, 11. marca 2012 o 18:00. Lístky si záujemcovia môžu zakúpiť v sieti Ticketportal.

Zdroj: AK
Publikoval: Redakcia GREGI.NET