Krásna modelka Marika Časnochová: V Dominikánskej republike zabodovala na súťaži krásy!

Pravidelná štvrtková WBW párty v klube GREAT sa konala pod taktovkou slovenskej modelky a vydavateľky časopisu M Magazine Mariky Časnochovej. Pôvabná Žilinčanka, ktorá sa len nedávno vrátila zo súťaže Miss Multiverse, prekvapila prítomných polnočnou módnou show.

marika_wbw

Krásna Žilinčanka, ktorú objavil Saša Jány

Marika Časnochová sa do povedomia verejnosti dostala ako finalistka Miss Slovensko 2010, no už ako štrnásťročnú ju objavil módny expert Saša Jány, ktorý jej predpovedal budúcnosť topmodelky. Blondínka s nežnými črtami následne uspela na súťaži Elite Model Look v Prahe, kde skončila na treťom mieste. Zdalo sa, že jej nič nestojí v úspešnom rozlete, no ako študentka gymnázia v Žiline natrafila na veľký problém. „Škola ma v mojej modelingovej kariére vôbec nepodporila, a tak som cestovať do zahraničia mohla len cez prázdniny. Napriek tomu neľutujem, že som dala prednosť štúdiu,“ bilancuje Marika, ktorej sa predsa len podaril nájsť balans medzi vzdelaním a modelingom. Ako modelka precestovala celý svet a podarilo sa jej vyštudovať i biológiu a geografiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Školským laviciam zostala verná dodnes – ako lektorka biológie vyučuje zahraničných študentov na Univerzite Komenského.

marik-casnochova_saty-fero-miklosko_miss-multiverse

V Dominikánskej republike medzi TOP desiatkou

Marika Časnochová oslavovala na WBW párty i svoj ďalší kariérny triumf, ktorým bolo absolvovanie súťaže Miss Multiverse v Dominikánskej republike. ,,Na súťaž ma vybrali spolu s tridsiatkou ďalších dievčat z celého sveta. Súťaž trvala niekoľko týždňov, no kvôli pracovným povinnostiam som ju napokon nemohla dokončiť, napriek tomu som obstála dobre,“ prezrádza Marika, ktorá sa na Miss Multiverse najskôr dostala do Top desiatky a napokon skončila v súťaži na šiestom mieste. „Veľmi sa teším, že som sa na súťaži mohla predviesť v nádhernom sedemdesiatročnom kroji zo Zvolenskej Slatiny. Na finálovom večeri som sa predstavila v šatách Fera Mikloška,“ hovorí Marika. 

Polnočná prehliadka s príchuťou slovenského folklóru

Marika sa párty WBW, organizovanú v jej mene, rozhodla spestriť módnou šou, ktorá odštartovala po polnoci. Pozvaní hostia i návštevníci klubu GREAT si tak mohli vychutnať prehliadku s dizajnérskymi kúskami slovenskej návrhárky Jenny Jeshko, ktorá si každý kúsok oblečenia a doplnkov zhotovuje vlastnoručne.

prehliadka_modelky

,,Jenny Jeshko vo svojej tvorbe využíva motívy slovenského folklóru, špeciálne na jej odevoch obdivujem originálne ručné výšivky,“ povedala Marika. Modelka popri vyučovaní stíha šéfovať i úspešnému módnemu časopisu M Magazine. ,,Časopis som sa rozhodla založiť preto, aby som dala priestor všetkým slovenským módnym talentom, o ktorých sa často nevie. Pomenovala som ho “M“ ako Marika, ako móda či Mikloško, ktorý vo mne evokuje všetko, čo s módou súvisí,“ naráža Marika na návrhára Fera Mikloška, s ktorým ich spája veľmi dobré kamarátstvo.

Zabávala sa i Maja Zelinová, Evelyn vás pozýva na ďalšiu WBW! 

Podporiť Mariku Časnochovú prišla i modelka a moderátorka Fashion TV Mária Zelinová. Na párty WBW si vyskúšala i úlohu DJ-ky, za mixážnym pultom a so slúchadlami jej to naozaj pristalo. „Mám rada WBW párty, teším sa na tú svoju,“ odkázala modelka. Špeciálnu video pozvánku na nasledujúce WBW, ktoré sa bude konať vo štvrtok 24.11., nahrala komička Evelyn. ,,Príďte na WBW párty venovanú módnej značke Factory WTF?!,“ pozýva Evelyn so svojským humorom. Módnu značku WTF?!, ktorú tvorí duo mladých návrhárov Milan Švingál a Klementina Tomrecaj, si obľúbili známe tváre ako Majk Spirit, Tina, Patrícia Vitteková, Erika Judínyova či Adela Banášová. WTF?! Sú tiež dvorní stylisti Celeste Buckingham.

majazelinova_dj

Zdroj: Barbora Šugárová, PR manažérka