Krankenhaus: Nu:Tone predstaví nový album, podporí ho B-Complex!

Nový album Words and Pictures, ktorý recenzenti hodnotia ako jeden z najodvážnejších počinov na britskej drum n bassovej scéne, prichádza do Bratislavy predstaviť Nu:Tone, ktorý bude headlinerom sobotňajšej akcie Krankenhaus v Majestic Music Clube.

Na Krankenhause, akcii venovanej londýnskemu drum n bassovému vydavateľstvu Hospital, vystúpi počas 11 hodín okrem Nu:Tona napríklad aj Furlonge zo spriateleného labelu Viper, ako aj asi jediná hudobná hviezda svetového mena pochádzajúca z Bratislavy – B-Complex.

Brány Majesticu sa otvoria už o siedmej večer a ako prvý sa za gramcami objaví Trilo. O ôsmej ho vystrieda „zakladateľ“ slovenského drum n bassu Gabanna, o deviatej príde na rad Olis Bakulu zo Special Place.

Hlavný program, pozostávajúci z troch dvojhodinových setov DJ-ov z britských labelov Hospital a Viper, sa začne o desiatej, keď sa za pultík postaví B-Complex. O dvanástej príde na rad hlavná hviezda večera – Dan Gresham alias Nu:Tone, o druhej ho vystrieda ďalší zahraničný hosť – Londýnčan Furlonge z Viperu, a do šiestej akciu potiahne DJ Plastelina z Ore Pole.

Headliner akcie Nu:Tone je priekopníkom a určujúcou osobnosťou Hospitalu a jeho hypnotizujúce drum´n´bassové sety sprevádzané skákajúcimi delfínmi na plátne pravidelne zapåňajú v zahraničí niekoľkotisícové haly. Pre jeho časté prieniky do funku a remixy interpretov ako Quantic či Alice Russell sa pre Nu:Tonovu hudbu vžilo aj pomenovanie „liquid funk“. Dan Gresham má za sebou 3 dlhohrajúce platne, desiatky singlov a remixov a do Bratislavy prichádza predstaviť čerstvú albumovú novinku Words and Pictures.

Furlonge je jednou z hlavných akvizícií známeho drum n bassového labelu Viper, na ktorom okrem neho vydávajú napríklad aj Matrix, Futurebound či Camo & Crooked. Furlonga býva označovaný za „dvojičku“ High Contrasta a vďaka energii, ktorú vie v dave vyvolať, prirovnávajú jeho sety k vystúpeniam kapely Pendulum.

Line-up:
19.00 TRILO (darktide/SK)
20.00 GABANNA (drumatique/SK)
21.00 OLIS BAKULU (special place/SK)
22.00 B-COMPLEX (hospital/SK)
00.00 NU:TONE (hospital/UK)
02.00 FURLONGE (viper/UK)
04.00 DJ PLASTELINA (ore pole/SK)

Krankenhaus

Zdroj: Orepole
Publikoval: Redakcia GREGI.NET