Kraak & Smaak se vracajú do Českej republiky!

Po veleúspěšném vystoupení na letošním ročníku festivalu United Islands České spořitelny bylo všem, kteří tam byli, jasné, že se tahle holandská taneční parta musí brzy vrátit. Od té doby uplynulo teprve pár týdnů a pořadatelé potvrdili rovnou dva koncerty.

První se koná 11.10 v klubu Sasazu v Praze a druhý hned následující den 12.10 v klubu Fléda v Brně, kam se vrátí po úspěšném vystoupení djského setu z minulého roku. Na pražském koncertě vystoupí ještě Monkey Bussiness & PSH, kteří tímto vystoupením završí svoje společné turné, které podle mnohých fanoušků i medií aspirovalo na koncertní událost domácí scény.

Oscar de Jong, Mark Kneppers a Wim Plug alias Kraak & Smaak jsou muzikantské a producentské trio z nizozemského Leidenu. Od roku 2003 začali vydávat singly na britském labelu Jalapeno, které zaujaly DJe prestižního Radia One v čele s legendární Annie Nightingale a Petem Tongem, takže remixy pro známé americké a anglické umělce na sebe nenechaly dlouho čekat, stejně jako první turné po těchto zemích.

Jejich pověst posílilo debutové album Boogie Angst z roku 2005, na jehož základě si zahráli na tak významných festivalech, jako je Pinkpop, Sziget, austinský SXSW nebo Coachella Valley Music and Arts Festival. Jejich druhé album, nesoucí pro Čechy vcelku malebný název Plastic People, otevřelo Kraak & Smaak cestu do hitparád a světových rozhlasových i televizních rotací.

Následující dlouhohrající kousek Electric Hustle vyšel vloni v květnu a jen potvrdil, že ve svém oboru patří trio k nejvyhledávanějším evropským projektům svého druhu. Na konci června vydali remixové album Mixed Feelings, které obsahuje remixy těch nejlepších skladeb z Electric Hustle, ale také úplně nové skladby a remixy, na kterých tato velmi aktivní trojice průběžně pracovala.

Kraak & Smaak live (NL) + Monkey Bussiness & PSH
11. 10. 2012 Sasazu, 21 hodin
Vstupenky v síti Ticketpro, stání 350Kč, VIP balkon 890 Kč
pro klienty České spořitelny 20% sleva
www.unitedislands.cz

Kraak & Smaak live (NL)
12. 10. 2012 Fléda, 20 hodin
Vstupenky v síti Sms ticket, Ticketportal, Ticketstream a kamenné předprodeje, limitovaná nabídka vstupenek do konce září za 280 Kč, poté 310 a na místě 350 Kč
www.fleda.cz

Zdroj: Fléda