Korben Dallas vás prevalcuje singlom Vyčítaš z pripravovaného albumu

Vyčítaš je strhujúca retropopová gitarovka s chytľavým refrénom, ktorá vás za necelé dve a pol minúty doslova prevalcuje,“ hovorí producent Tomáš Sloboda o novom singli skupiny Korben Dallas. Pesnička naznačuje nový smer, ktorým sa skupina vydala na albume Pohyb! Ten vychádza 22. februára.

„Nahrali sme ju na prvý krát a riadne sme si pri tom vypiekli aparáty. Oza som nikdy predtým nevidel tak mlátiť do bicích. Takýto typ pesničky funguje iba keď ju nahrá celá kapela spolu naživo,“ dodáva Sloboda, ktorý na albume hosťuje aj ako gitarista, vokalista a hráč na klávesové nástroje.

„Hudba vznikla v priebehu pár hodín na samote Brzov pri Zvolene, kde sme boli skúšať. Zobral som si gitaru a text a kým chalani doraňajkovali, základ pesničky bol hotový. Ozo si potom sadol za bicie a Lukáš netradične za synťák a bolo,“ hovorí o skladbe spevák Juraj Benetin.

„Podobne ako veľa iných rodín, aj my sme sa vlani vybrali do novootvorenej Slovenskej národnej galérie. Priamo tam vznikla prvá verzia textu, ktorý sa začína vetou – nechodíme do galérie, tepuješ mi tapisérie,“ hovorí Lukáš Fila.

Autorom videoklipu k skladbe Vyčítaš je filmár Braňo Špaček. „Keď som počul pesničku, hneď som mal pocit, že kľúčom je zvýrazniť slová, nanútiť ich divákovi. Teším sa veľmi aj zo spolupráce s Igorom Derevencom, ktorý ich animoval,“ vraví Špaček. „Niekedy je to v našich vzťahoch len o slovách. To je zúfalstvo. A treba s tým niečo urobiť včas, aby sa všetko nerozbilo ako auto pri búračke.“

Skupina predstaví album Pohyb! na jarnom turné po slovenských aj českých kluboch. Odštartuje ho dvojicou marcových koncertov na východnom Slovensku – v Košiciach a Prešove, pokračovať bude v Banskej Bystrici. V apríli kapela album pokrstí na svojom prvom koncerte v novo-otvorenom bratislavskom Kácečku, predstaví sa tiež v Martine a Trnave. V Českej republike bude mať turné aprílové zastávky v Prahe a Brne.

„Nevieme si predstaviť krajší začiatok jari, ako byť znova na koncertoch. Nový album Pohyb! bude pestrofarebný a veľmi sa tešíme, ako pesničky z neho zahráme naživo. Veľmi nám koncertovanie chýbalo,“ hovorí bubeník Ozo Guttler.

Ešte pred samotným turné kapela odohrá dva februárové warm-up koncerty na východnom Slovensku. V piatok 16. februára sa predstaví v Kantina Pube v Spišskej Novej Vsi, o deň nato zahrá v History Art & Music Clube v Humennom.

Vstupenky na slovenské koncerty turné Pohyb! sa dajú kúpiť v sieťach Predpredaj.sk a Ticketlive.sk, vstupenky na české koncerty turné predáva sieť GoOut. Lístky na februárové warm-up koncerty sa predávajú v sieti Tootoot.

Termíny februárových warm-up koncertov:
16. 2. 2024 Spišská Nová Ves – Kantina Pub (v predaji posledné vstupenky)
17. 2. 2024 Humenné – History Art & Music Club

Termíny turné Pohyb!:
22. 3. 2024 Košice – Kasárne Kulturpark
23. 3. 2024 Prešov – Stromoradie
27. 3. 2024 Banská Bystrica – CNK Záhrada
5. 4. 2024 Praha – Rock Café
6. 4. 2024 Martin – Barmuseum
25. 4. 2024 Bratislava – Kácečko
26. 4. 2024 Trnava – Malý Berlín
30. 4. 2024 Brno – Kabinet múz

Zdroj: TS